هنرمندان خراسان شمالی 8 میلیارد ریال صنایع دستی فروختند

هنرمندان خراسان شمالی 8 میلیارد ریال صنایع دستی فروختند

تولیدو: بجنورد- مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی اظهار داشت: هنرمندان استان در بازارچه های سوغات و صنایع دستی ویژه ایام نورز هشت میلیارد ریال صنایع دستی فروختند كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 90 درصد رشد داشت.


محمد سویدانلویی سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهاركرد: بازارچه های صنایع دستی، سوغات و عرضه خدمات سفر در 11 نقطه استان از 27 اسفندماه 96 برگزار شده بود.
وی ادامه داد: برپایی این بازارچه ها در جهت آشنایی با فرهنگ عشایر، معرفی و عرضه مستقیم صنایع دستی، سوغات و هدایای خراسان شمالی به مسافران و زائران نوروزی و افزایش ماندگاری آنان در شهرهای استان صورت گرفت.
وی اظهار داشت: در بازارچه های صنایع دستی و سوغات استان در نوروز سال 97، 220 غرفه، سیاه چادر و اوبه تركمن دایر شد.
سویدانلویی اضافه كرد: بازارچه های صنایع دستی، سوغات و عرضه خدمات سفر در خراسان شمالی از ساعت 9 بامداد تا 22 شب فعالیت داشتند.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی اظهاركرد: عرضه صنایع دستی و سوغات در این بازارچه ها با 10 تا 15 درصد تخفیف عرضه می شد.
قالیچه و پشتی تركمنی، گلیم و جاجیم، چادرشب ابریشمی، كلاه كركی، چارق دوزی، پوستین دوزی و زین سازی از مهم ترین صنایع دستی استان به حساب می آید.
آبنبات (شكر پنیر) بجنورد هم از سوغات مهم خراسان شمالی است.
استان خراسان شمالی در مسیر استان های شمالی به مشهد مقدس واقع است كه برپایه برخی آمارها سالانه حدود 20 میلیون خودرو از این مسیر تردد می كنند.
بیش از یكهزار و 200 اثر تاریخی در خراسان شمالی شناسایی شده كه 583 اثر آن به ثبت رسیده است.
اخبار خراسان شمالی را در كانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی 🆔 @IRNABOJNURD پیگیری كنید.
ع/ 6042


1397/01/14
13:40:36
5.0 / 5
4312
تگهای خبر: بازار , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان تولیدو
تولیدو