رئیس هیات مدیره صندوق توسعه صادرات خبر داد

برنامه ریزی برای بیمه صادركنندگان در برابر كاهش نرخ ارز

برنامه ریزی برای بیمه صادركنندگان در برابر كاهش نرخ ارز

تولیدو: عضو هیات مدیره صندوق توسعه صادرات اظهار نمود كه طبق مصوبات موجود طرح هایی طراحی شده تا بدین ترتیب در برابر كاهش سه تا ۳۰ درصدی نرخ ارز، صادركنندگان مورد بیمه قرار گیرند.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، آرش شهرآیینی بامداد امروز در نشست خبری همایش تامین مالی صادرات اظهار نمود: طبق مصوباتی كه در گذشته ابلاغ گردیده، شرایطی برای پوشش نوسان نرخ ارز در نظر گرفته شده كه این شرایط امروز معنا پیدا می كند.

وی با اشاره به اینكه این طرح تنها برای صادركنندگان طراحی شده، اضافه كرد: در قالب این طرح به واسطه یك الحاقیه افراد می توانند ضررهایی كه به واسطه كاهش نرخ ارز متوجه آنها شده را با استفاده از این بیمه دریافت كنند.

عضو هیات مدیره صندوق توسعه صادرات خاطرنشان كرد: در برنامه پنجم توسعه بحث بر سر آن بود كه طرح بیمه ارزی صادركنندگان بر عهده بیمه مركزی باشد اما به دنبال اجرایی نشدن این طرح اكنون این مطالبه با استفاده از صندوق توسعه صادرات پیگیری می گردد.

شهرآیینی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر اهمیت مبحث تامین مالی در توسعه صادرات، اظهار نمود: نگاه ما آن است كه برای رساندن صادرات ۴۰ میلیارد دلاری به ۸۰ میلیارد دلار، لازم است سرمایه گذاری عظیمی صورت بگیرد. نگاه دولت در این باره به افق آینده است و باید بخشی از این سرمایه با استفاده از منابع خارجی تامین گردد. بنابراین حتما در آینده به سراغ اجرای طرح های جدید خواهیم رفت تا ظرفیت سازی برای صادرات افزایش پیدا كند.

وی با اشاره به اینكه نرخ بهره تسهیلات در دنیا به شدت پایین است و حتما باید برای رقابت پذیر شدن صادرات كشور حمایت هایی از صادركنندگان دیده شود. البته بخشی از این حمایت ها در قالب بسته پشتیبانی از صادرات كه توسط معاون اول ریاست جمهوری ابلاغ گردید، مورد بررسی قرار گرفته است.
1396/11/17
15:40:05
5.0 / 5
5346
تگهای خبر: صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
تولیدو