نایب رئیس انجمن صنایع پوشاك عنوان كرد

علت قاچاق پوشاک، اشباع نشدن بازار داخل است

علت قاچاق پوشاک، اشباع نشدن بازار داخل است

تولیدو: به گزارش تولیدو، نایب رییس انجمن صنایع پوشاک ایران اظهار داشت: یکی از علل قاچاق پوشاک اشباع نشدن بازار داخل به لحاظ سلیقه، کیفیت، قیمت و غیره است. اگر طبقاتی به مبحث نگاه نماییم هنوز خلاء هایی وجود دارد.


رامین جوانرود در حاشیه گردهمایی انجمن صنایع پوشاک ایران، در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه این گردهمایی در جهت بحث همسویی بین زنجیره صنعت پوشاک برگزار شده، اظهار نمود: رشد صادرات مستلزم این همسویی است.
وی با اشاره به اینکه برخی صنایع بالادستی مثل ریسنده ها و نساجی ها و خود صنعت پوشاک و غیره چون تضاد منافع دارند، نمی توانند با یکدیگر کار کنند، اظهار نمود: عدم هماهنگی بین حلقه های صنعت بالادستی و پایین دستی از چالش های اصلی صنعت پوشاک است. اگر این همسویی رقم بخورد، امکان صادرات و مراودات مالی با بسیاری از شرکت ها وجود دارد. البته امکان صادرات به کشورهای اروپایی نیست، اما امکان مراوده با بسیاری از کشورها وجود دارد.
نایب رییس انجمن صنایع پوشاک ایران با اشاره به اینکه هنوز بازار ۸۵ میلیون نفری داخل هم ۱۰۰ درصد تأمین نشده، خاطرنشان کرد: در صورت تکمیل و همسویی زنجیره پوشاک تمرکز باید ابتدا روی بازار داخل باشد و پس از اشباع آن به سراغ صادرات برویم. البته این مورد به این مفهوم نیست که تولید به اندازه نیاز کشور نیست.
البته به قول وی بازار پوشاک هنوز تشنه است و تولید کنندگان پوشاک می توانند با حجم بیشتری تولید کنند. یکی از علل قاچاق پوشاک هم همین اشباع نشدن بازار داخل به لحاظ سلیقه، کیفیت، قیمت و غیره است. اگر طبقاتی به مبحث نگاه نماییم هنوز خلاء وجود دارد و عده ای ترجیح می دهند پوشاک خارجی مصرف کنند.
جوانرود با اشاره به اینکه تولیدکنندگان می توانند همه طبقات را پوشش دهند، خاطرنشان کرد: در طبقاتی هم تقاضا کم شده است. اما پوشاک مصرفی است و زمانیکه وضعیت معیشتی مردم افت می کند، لزوما مصرف کم نمی گردد، بلکه سراغ پوشاک ارزان تر می روند. این پوشاک ارزان امکان دارد داخلی یا قاچاق باشد.
منبع:

1402/03/04
13:05:29
5.0 / 5
274
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
تولیدو