فعال سازی سامانه یکپارچه فروش خودرو از فردا

فعال سازی سامانه یکپارچه فروش خودرو از فردا

به گزارش تولیدو، سایت سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از فردا سوم خرداد ماه تا دهم همین ماه برای ثبت پنج درخواست متقاضیان خرید خودرو فعال خواهد شد.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، مرحله دوم عرضه خودرو بوسیله سامانه یکپارچه اختصاص خودرو از ۲۰ اردیبهشت ماه شروع شد و روز ۲۹ اردیبهشت ماه به انتها رسید. در این بازه زمانی متقاضیان خرید خودرو باید حساب بانکی خودرا با مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به نام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان وکالتی می کردند.
پس از انسداد این مبلغ، اطلاعات متقاضیان از طرف بانکهای منتخب به سامانه یکپارچه ارسال شد تا پروسه پالایش اطلاعات افراد متقاضی صورت گیرد. بعد از انجام پالایش اطلاعات، از فردا سوم خرداد ماه سایت سامانه بمنظور تشکیل پروفایل و انتخاب محصول برای متقاضیان دارای حساب وکالتی فعال می شود.
انتخاب خودرو از فردا
در این ارتباط مهدی تقدسی مدیر سامانه یکپارچه اختصاص خودرو اظهار داشت: سایت سامانه به آدرس https: //esalecar.ir/ از سوم تا ۱۰ خرداد ماه برای ثبت پنج درخواست متقاضیان خرید خودرو فعال خواهد شد.
وی اضافه کرد: فقط متقاضیان واجد شرایط که اطلاعات آنها از طرف بانکها به سامانه ارسال شود، می توانند از ۳ تا ۱۰ خرداد برای ثبت نام اولیه بمنظور تشکیل لیست نوبت دهی در سامانه اقدام نمایند.
تقدسی در مورد سهمیه مادران در این دور نیز اشاره کرد: حالا شروطی که برای مادران متقاضی شرکت در طرح های فروش یکپارچه هستند، شامل مواردی مانند احراز داشتن دو فرزند و بیشتر (مشروط بر این که فرزند دوم به بعد آنها از ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۱ به بعد متولد شده باشد) می شود. شروطی مانند داشتن گواهینامه و ۱۸ سال و پلاک انتظامی همانطور که در طرح هایی که خود خودروسازان با روش قرعه کشی اجرا می کردند، ملاک نبود و اعمال نمی شد، در طرح های فروش یکپارچه هم مدنظر نیست و اعمال نمی شود؛ ضمن این که در اولین مرحله فروش های یکپارچه هم مدنظر نبود.
فهرست خودرو های عرضه شده
بر همین اساس، فهرست خودرو های عرضه شده در این دور از طرح یکپارچه فروش به شرح زیر است:
اطلس، کوییک مدل GX، کوییک اتوماتیک، ساینا S اتوماتیک، کوییک R مدل GX، شاهین، شاهین اتوماتیک، ساینا مدل GX، ساینا S، ساینا مدل GX
آریزو ۶ پرو، آریزو ۸ پرو، X۵۵ پرو، X۲۲ پرو اتوماتیک، X۲۲ پرو دنده ای، آریزو ۵ توربو
فردا SX۵، فردا T۵، سوبا M۴
جک S۳، جک J۴، جک J۷
شرایط عمومی متقاضیان
گفتنی است، علاوه بر دارا بودن حساب شخص وکالتی با وجه اعتبار لازم، کلیه شرایط طرف تقاضا، توسط متقاضیان رعایت شده و چنانچه در هر مرحله تا قطعی کردن ثبت نام توسط خودروساز، مشخص شود که متقاضی حائزشرایط ثبت نام نبوده، ثبت نام وی ملغی می شود.
بر همین اساس نیز شرایط عمومی تعیین شده مندرج در ماده ۴ دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری توسط شورای رقابت به شرح زیر است.
۱. حداقل سن مجاز متقاضیان خرید خودرو ۱۸ سال
است.۲. دارا بودن گواهینامه رانندگی معتبر (دارای تاریخ اعتبار) برای متقاضیان خرید خودرو الزامی است.
۳. متقاضیانی که طی ۴۸ ماهه گذشته در شرکت های ایران خودرو و سایپا و طی ۲۴ ماهه گذشته از سایر شرکت های خودروسازی نسبت به ثبت نام و یا صدور فاکتور (تمامی روش های فروش سامانه خودروسازان، بورس کالا و …) اقدام نموده اند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.
۴. متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال می باشند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.
۵. انتقال امتیاز و حقوق ناشی از خرید خودرو به اشخاص (حتی بصورت وکالتی) و نیز فروش حواله خودرو بصورت وکالتی ممنوع می باشد.
۶. امکان صلح خودروی خریداری شده به غیر وجود ندارد.

1402/03/03
14:36:20
5.0 / 5
252
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
تولیدو