امضا تفاهمنامه وزیر حمل و نقل ونزوئلا با سایپا

امضا تفاهمنامه وزیر حمل و نقل ونزوئلا با سایپا

به گزارش تولیدو، تفاهمنامه تولید مشترک خودرو در ونزوئلا با حضور مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و وزیر حمل و نقل کشور ونزوئلا به امضا رسید.به گزارش تولیدو به نقل از سایپا، در این مراسم که با حضور رامون بلاسکز، وزیر حمل و نقل کشور ونزوئلا و هیأت همراه در شرکت سایپا برگزار شد، محمد علی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اظهار داشت: در فاز اول همکاری، خودرو های گروه سایپا به صورت کامل (CBU) به این کشور ارسال می شود و در ادامه و با هماهنگی بین دو طرف خط تولید شرکت ونیراتو فعال خواهد شد و خودرو ها به صورت SKD در آنجا مونتاژ می شود.
تیموری ابراز امیدواری کرد با انجام این مورد در آن کشور علاوه بر تأمین خودرو برای مردم، اشتغال هم رونق گیرد.
او از عزم دولت ونزوئلا جهت انجام این همکاری مشترک و تولید خودرو در کشور ونزوئلا تشکر کرد.
در ادامه وزیر حمل و نقل ونزوئلا اظهار داشت: همکاری هایی از گذشته با شرکت سایپا وجود داشته و امروز به دنبال تجدید این همکاری ها هستیم و این مورد با تولید خودرو های مدرن و به روز برای مردم ونزوئلا صورت می گیرد و این محصولات می تواند نظر مردم این کشور را جلب نماید.
او اضافه کرد: این تفاهمنامه سرآغاز همکاریهای مجدد ونزوئلا با سایپاست؛ پس از سفر رئیس جمهور ونزوئلا در چند ماه گذشته به ایران، مقرر شد همکاری ها به صورت مستحکم تر از گذشته بین دو کشور ادامه پیدا کند و بر این اساس ونزوئلا می تواند بعنوان مصرف کننده خودرو های سایپا باشد.
او ضمن اشاره به برگزاری نمایشگاه خودرو های ایرانی در کشور ونزوئلا اظهار داشت: استقبال خیلی خوبی از خودرو های ایرانی در این نمایشگاه شد به نحوی که بعد از برگزاری، نظر سنجی انجام گرفت و مشخص شد که ۶۲ هزار نفر، متقاضی خرید محصولات ایرانی هستند و این نشان دهنده علاقمندی مردم ونزوئلا به محصولات ایرانی و خودرو های گروه سایپا است.
وزیر حمل و نقل ونزوئلا در مورد ادامه همکاری با گروه سایپا اظهار داشت: سایپا می تواند مشتریان خاص خودش را در ونزوئلا داشته باشد و تلاش ما هم اینست که این کشور علاوه بر تولید خودرو ها در داخل کشور، به هاب منطقه ای برای صادرات محصولات گروه سایپا تبدیل گردد و با عنایت به کیفیت محصولات، سایپا می تواند در کشورهای منطقه امریکای لاتین جایگاه خوبی پیدا کند و محصولات خویش را به منطقه کارایب و امریکای لاتین صادر کند. در این خصوص ونزوئلا بعنوان پل ارتباطی برای سایر کشورهای منطقه امریکای لاتین محصولات سایپا را ارسال می کند.
گفتنی است بر طبق این تفاهمنامه در گام اول سایپا هزار خودرو به صورت CBU از محصولات خویش را به این کشور ارسال خواهد نمود و تا آخر سال ۲ هزار خودرو دیگر هم به این کشور ارسال می شود. علاوه بر این در ادامه همکاری با ارسال خودرو به صورت SKD و مونتاژ در کارخانه ونیراتو کشور ونزوئلا، خط تولید این کارخانه هم فعال و در آنجا خودرو های گروه سایپا تولید خواهد شد.


منبع:

1401/07/13
10:09:50
5.0 / 5
98
تگهای خبر: تولید , خرید , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو