افزایش ۳ درصدی تولید محصول انار در خوزستان

افزایش ۳ درصدی تولید محصول انار در خوزستان

به گزارش تولیدو، خوزستان مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: پیش بینی می شود 19 هزار و 500 تن انار امسال برداشت شود که این میزان نسبت به سال گذشته، 3 درصد افزایش را نشان میدهد.محمد حسینی نسب در گفت و گو با ایسنا با اشاره به شروع فصل برداشت انار از باغات استان، اظهار داشت: سطح باغات انار در استان ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار است که از این مقدار ۲ هزار و ۲۵۰ هکتار بارور و همین طور ۲۵۰ هکتار آن نهال هستند.

وی اضافه کرد: باغملک، دزپارت و ایذه شهرستان های مهم تولید انار در استان هستند. فصل برداشت انار در این شهرستان ها از نیمه دوم شهریورماه شروع می شود و این عملیات تا آبان ماه ادامه دارد.

حسینی نسب درباب پیش بینی برداشت انار از سطح باغات استان بیان کرد: پیش بینی می شود امسال ۱۹ هزار و ۵۰۰ تن انار برداشت شود که نسبت به سال قبل که ۱۸ هزار و ۷۰۰ تن انار برداشت شده بود، ۳ درصد افزایش محصول داریم.

وی اشاره کرد: به سبب نوبرانه بودن محصول انار استان، بخش عمده انار تولیدی برای تازه خوری در بازارهای محلی استان و سایر نقاط کشور عرضه می شود اما بخش دیگری از این محصول در صنایع فرآوری محلی نظیر تولید رب و ترشی انار مورد استفاده قرار می گیرد.
1401/07/09
07:27:39
5.0 / 5
48
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
تولیدو