بازار فروش خودرو های اروپایی جهید!

بازار فروش خودرو های اروپایی جهید!

به گزارش تولیدو، فروش خودرو در اروپا بعد از یک سال کاهش به رشد بازگشت.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، بازار خودرو های جدید اروپا در ماه آگوست برای نخستین بار در ۱۳ ماه گذشته به رشد بازگشت، باآنکه امکان دارد کوتاه مدت باشد چونکه تورم بی سابقه و بحران انرژی بی سابقه خریداران را تهدید می کند.
انجمن خودروسازان اروپا روز جمعه (۱۶ سپتامبر) اعلام نمود که ثبت نام خودرو در ماه گذشته با ۳.۴ درصد افزایش به ۷۴۸ هزار و ۹۶۱ دستگاه رسید. مرسدس بنز آلمان با جهش ۱۶ درصدی نسبت به سال قبل در بین بهترین عملکردها قرار داشت.
خودروسازان با بعضی از محدودیت های زنجیره تأمین مانند کمبود نیمه رساناها، شاهد بهبودی هستند. با این وجود، تورم سرسام آور و کندی اقتصاد جهانی، پیشبینی های فروش را مختل می کند. نمایش ماه گذشته با عملکرد ضعیف سال قبل مقایسه می شود و بسیار پایین تر از سطح پیش از همه گیری است.
نتایج بررسی نشان داد که تورم بالا، افزایش نرخ بهره و کاهش اعتماد مصرف کننده، همراه با تمدید چرخه جایگزینی توسط مشتریان در بین افزایش قابلیت اطمینان خودرو های جدیدتر و فناوری های درحال تغییر سریع، امکان دارد تقاضای اساسی را در سال ۲۰۲۳ و بعد از آن به چالش بکشد.
پیشبینی خرید خودرو همچنان دشوار می باشد چونکه مصرف کنندگان نگران افزایش قبوض انرژی و خطر خاموشی های ناگهانی هستند چونکه روسیه تحویل گاز را می کاهد. مقامات آلمان، بزرگ ترین بازار خودروی اروپا، این هفته از مصرف کنندگان صنعتی خواستند مصرف گاز خویش را کاهش دهند. یکی از بزرگ ترین تأمین کنندگان پلیمر صنعت خودرو آلمان به علت هزینه های بیش از اندازه انرژی، تولید خویش را در اروپا می کاهد.
طبق گزارش بلومبرگ، هزینه انرژی و افزایش نرخ بهره که خریداران خودرو را تحت فشار قرار می دهد، احتمالا قیمت های بالای خودرو را محدود می کند. مقامات بانک مرکزی اروپا گفته اند که انتظار دارند بعد از افزایش نرخ بهره در هفته گذشته، هزینه های استقراض را در جلسات بعدی خود بالا برند.



1401/06/27
12:10:54
5.0 / 5
160
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
تولیدو