وزیر جهاد كشاورزی:

نان سنتی گران نشد

نان سنتی گران نشد

به گزارش تولیدو وزیر جهاد کشاورزی با اعلان اینکه افزایش قیمت نان سنتی حقیقت ندارد، اظهار داشت: تا دو روز آینده به سبب مسافت ها، فراوانی و وفور روغن را در همه فروشگاه های کشور شاهد خواهیم بود.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد در جمع خبرنگاران در یک کارخانه تولید روغن نباتی، اظهار داشت: طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها یک اصلاح اقتصادی بزرگ به نفع مردم است که در کشور شروع شده و هدف آن هدفمند کردن یارانه ها است.
وی افزود: در این طرح یارانه ها حذف نخواهد شد و فقط تخصیص یارانه ها از روی کالا به مردم منتقل می شود و عدالت توزیع را برقرار می کند.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که میزان مصرف دهک های مختلف در وضعیت معمولی متفاوت می باشد، اظهار داشت: در این طرح دریافت عادلانه ای را خواهند داشت و میزانی که برای دریافت جبرانی در نظر گرفته شده بعضاً از مقدار هزینه تحمیل شده در دهک های پایین تر بیشتر است.
وی تصریح کرد: این طرح یک کار بسیار بزرگ است و باید در سالهای قبل که تفاوت نرخ ارز کمتر بود انجام می شد؛ در هر صورت دولت سیزدهم این کار را که یک کار بسیار بزرگ در اقتصاد ایران است، مدنظر قرار داد و با دستور رییس جمهور اجرائی شد.
ساداتی نژاد اضافه کرد: شب گذشته مبلغی که بعنوان یارانه ماه اول به حساب مردم واریز شده بود، آزاد شد تا مردم بتوانند خرید خودرا در کالاهای اساسی انجام دهند.
وی اضافه کرد: هم اکنون کالاهای اساسی در کشور شرایط بسیار خوبی دارد و برای ذخایر راهبردی کشور از پیش از عید تمهیدات لازم انجام شده و مشکلی در تامین کالا در کشور نداریم.
ساداتی نژاد با تاکید بر این که قیمت کالاها نیز از امروز اعمال شده است، تصریح کرد: با توجه به این که ما قیمت هایی را از قبل در بعضی از کالاها در فروشگاه ها داشتیم طبیعتاً ازدحام خرید به سبب تفاوت قیمت ها بسیار بالا بوده است؛ با نرخ جدید کالاها هیچ مشکلی در عرضه وجود نخواهد داشت.
وزیر جهاد کشاورزی با اعلان اینکه بطور نمونه کارخانه مذکور روزانه ۳۰۰ تن تولید روغن خوراکی دارد، اضافه کرد: فقط امروز با ذخایر ۵۰۰ تن این مجموعه ارسال روغن داشته ایم و این نشان میدهد که ما ظرفیت خرید روزی ۷۰۰ تن روغن در شهر تهران داریم.
وی با اشاره به این که در محصول مرغ نیز ازدحام را در میادین و فروشگاه ها شاهد بوده ایم، اضافه کرد: مصرف روزانه تهران ۱۲۰۰ تن مرغ است و امروز میزان مرغ گرم و منجمد در تهران به ۱۶۰۰ تن رسیده است و جمعه که روز تعطیلست و عموماً عرضه مرغ گرم انجام نمی شد، کشتار انجام می شود و مرغ گرم در بازار توزیع خواهد شد.
ساداتی نژاد اضافه کرد: مردم ما اطمینان داشته باشند و بدانند تمهیدات لازم از پیش از عید و جنگ اوکراین برای این مهم اندیشیده شده است؛ البته ما یک افزایش قیمت غذا در جهان را داشته ایم.
وی ضمن تشکر از صبوری مردم، اظهار داشت: ۳ هزار تن تصفیه روغن در کارخانجات تهران بصورت روزانه انجام شده و عرضه در همه فروشگاه ها انجام می شود.
وزیر جهاد کشاورزی با اعلان اینکه تا دو روز آینده به سبب مسافت ها، فراوانی و وفور روغن را در همه فروشگاه های کشور شاهد خواهیم بود، اضافه کرد: رییس جمهور، معاونین و وزرا بارها تاکید کرده اند که افزایش قیمتی را در قیمت نان و دارو نخواهیم داشت.
به گفته وی، افزایش قیمت نان سنتی حقیقت ندارد و آرد با نرخ ثابت بین نانوایی های سنتی با قیمت قبل توزیع می شود.
وی افزود: واردات در این بخش به خوبی انجام شده و ذخایر گندم کشور نیز ایده آل و خوب است.
ساداتی نژاد اشاره کرد: بیشتر مواردی که در خریدها داشته ایم ناشی از تغییر قیمتی بوده که انجام شده و تقاضا در فروشگاه ها بالا رفته است؛ بدین سبب کمبودی در کالاها در کشور وجود ندارد، علاوه بر آنچه در کارخانه های شکر تولید می شود، ذخایر این محصول بیش از ۵۰۰ هزار تن در کشور است و هیچ نوع مشکلی از بابت فراوانی و ذخایر کالایی در کشور وجود ندارد.
وی اظهار داشت: صنایع ما ظرفیت خودرا افزایش داده اند و تمام تلاش ما تامین کالا برای در دسترس قرار گرفتن محصول در دست مردم است.


منبع:

1401/02/23
23:32:31
5.0 / 5
197
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
تولیدو