مشکل نصف واحدهای راکد، کمبود نقدینگی است

مشکل نصف واحدهای راکد، کمبود نقدینگی است

سال قبل 1612 واحد صنعتی راکد در شهرک های صنعتی و 456 واحد صنعتی در خارج شهرک ها و نواحی صنعتی در کشور احیا شد، اما برمبنای آمارها مشکل نصف واحدهای راکد، کمبود نقدینگی است.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، طبق گزارش انتشار یافته از طرف سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، تا حالا حدود ۱۲ هزار و ۶۷ واحد راکد در کشور شناسایی شده است. اما تمامی این واحدها به سبب نوع تولیدشان قابلیت احیا ندارند و طبق نظر کارشناسان کلینیک های کسب وکار، فقط ۶۲ درصد این واحدها قابل احیا هستند.
سال قبل ۱۶۱۲ واحد صنعتی راکد در شهرک های صنعتی و ۴۵۶ واحد صنعتی راکد در خارج شهرک ها و نواحی صنعتی در کشور باردیگر افتتاح شد. با احیای این واحدها ۲۶ هزار و ۳۳۷ اشتغال نیز احیا شده است.
بر طبق این آمار حدود نیمی از واحدهای احیا شده در بخش صنایع شیمیایی، فلزی و غذایی و آشامیدنی بوده است. مابقی واحدهای احیا شده نیز در صنایع کانی غیرفلزی، خدمات، نساجی، سلولزی و برق و الکترونیک فعال بودند.
مشکل نصف واحدهای راکد، کمبود نقدینگی است
مهم ترین مشکل واحدهای صنعتی راکد کمبود نقدینگی بوده است. بطوریکه ۵۵.۴ درصد از کل واحدهای راکد به سبب همین مشکل با توقف تولید مواجه گشته اند.
مشکل بعدی که حدود ۱۶.۴ درصد واحدهای راکد با آن مواجه بودند، فقدان بازار بوده است. همین طور به ترتیب ۳.۶ درصد از کل واحدهای راکد به سبب اختلاف شرکا، ۲.۹ درصد به سبب مشکلات تامین مواد اولیه، ۱.۵ درصد به سبب نقصان ماشین آلات ۰.۶ درصد به سبب مشکلات قضایی، ۰.۳ درصد به سبب مشکلات زیرساختی و ۱۸.۸ درصد از کل واحدهای راکد نیز به خاطر سایر دلیلهای، تعطیل شده اند.
گفتنی است برنامه سال جاری سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، احیای ۳۳۰۰ واحد راکد صنعتی است.1401/02/07
18:16:22
5.0 / 5
207
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
تولیدو