تكرار، عضو اتاق تهران :

نباید فقط با اروپایی ها ارتباط بگیریم

نباید فقط با اروپایی ها ارتباط بگیریم

عضو اتاق تجاری تهران اظهار داشت: زمانی که برجام به امضا رسید دولت ایران با شرکت های اروپایی ارتباط برقرار کرد اما آنها ما را ترک کردند؛ بدین سبب دولت سیزدهم باید با همه کشورهای جهان ارتباط بگیرد.مهراد عباد در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: زمانی که برجام به امضا رسید دولت ایران با شرکتهای اروپایی ارتباط برقرار کرد اما پس از مدتی شرکتهای اروپایی از کار انصراف دادند؛ نمونه این مورد را در ارتباط شرکت توتال در حوزه گاز دیدیم که بدون پرداخت ضرر و زیانی ایران را ترک کرد.
نایب رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران اضافه کرد: در این دوره باید مراقب بوده و با آهستگی جلو برویم. نکته دیگر این که باید با همه کشورهای جهان ارتباط برقرار نماییم و ارتباط خویش را به کشورهای خاصی محدود نکنیم.
وی افزود: همینطور حتما باید مشکلات شرکتهای ایرانی در ارتباط با شرکتهای خارجی در حوزه ارزی و بانکی هم حل شود. در دوره قبلی پس از امضای برجام این اتفاق به صورت کامل نیفتاد.
عباد خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه آنکه در این دوره بر خلاف دوره قبلی که افراد زیادی برجام را تحلیل می کردند، کارشناسان اقتصادی و متخصصان کمی در مورد نحوه فعالیت اقتصادی در دوره گشایش اقتصادی صحبت کردند. بهتر بود در این دوره هم متخصصان نظرات خویش را اعلام می کردند.
عضو اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: دولت سیزدهم باید با واکاوی ایرادات دولت قبلی در انعقاد قرارداد و برقراری ارتباط با شرکت ها و کشورهای خارجی، در این دوره به صورت بهتری کار کند.

1401/01/13
20:21:45
5.0 / 5
201
تگهای خبر: اقتصاد , شركت , صادرات , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تولیدو