شریعتمداری:

تعیین تعرفه خودروهای هیبریدی

تعیین تعرفه خودروهای هیبریدی

به گزارش تولیدو وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت به بیان توضیحاتی درباره اظهارات رییس جمهوری در خصوص تجدید نظر در تعرفه واردات خودروهای هیبریدی پرداخت.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت بامداد چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت درباره وضعیت ذخیره سازی كالاهای اساسی در كشور اظهار نمود: به لطف خدا كشور در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و معمولا نیازمندی های مردم در روزهای نوروز تنها شامل كالاهای اساسی نمی گردد، بلكه نیازهایی در حوزه های حمل و نقل و هتلداری تولید می گردد.

وی با اشاره به تاكید دولت در تنظیم بازار شهرهای مسافرپذیر تصریح كرد: در روزهای نوروز كه ایام پیك سفرهای مردم است، دولت توجه ویژه ای به تنظیم بازار در شهرهای مسافرپذیر خواهد داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همینطور در ادامه، در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات رییس جمهوری در خصوص تجدید نظر در واردات خودروهای هیبریدی اظهار داشت: با عنایت به ضوابط جدید واردات خودرو و افزایش سود بازرگانی خودروهای وارداتی كه با سوخت فسیلی حركت می كنند از ۵۵ درصد به ۹۵ درصد طبیعتا تغییری در جدول سود بازرگانی واردات خودروهای هیبریدی هم خواهیم داشت.

شریعتمداری با اشاره به انواع خودروهای هیبریدی اضافه كرد: خودروهای هیبریدی چند دسته هستند؛ برخی فقط هنگام ایستادن و آغاز حركت خود از امكانات برقی استفاده می نمایند و برخی هم در حركت و در پیمایش محدود در سطوح صاف و سرعت های زیر ۴۰ كیلومتر در ساعت از موتورهای برقی خود استفاده كنند. این خودروها در سرعت های بالاتر از سوخت فسیلی استفاده می نمایند.

وی اظهار داشت: محاسبات كارشناسان نشان داده است كه خودروهایی كه اصطلاحا سری موازی و موازی سری هستند هركدام دارای شرایط ویژه فنی اند و متناسب با میزان مصرف سوخت فسیلی توسط این خودروها و میزان صرفه جویی كه در تولید آلایندگی به همراه دارند، از تخفیفاتی در سود بازرگانی برخوردار خواهند شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار نمود: براین اساس فاصله خودروهای برقی كه از تعرفه ۵ درصدی استفاده می نمایند تا خودروهایی كه از سوخت فسیلی استفاده می نمایند، ۹۰ درصد خواهد بود. درباره تعرفه خودروهای هیبریدی كه بین ۵ تا حداكثر ۲۵ درصد از میزان مصرف سوخت شان در شرایط مختلف كاسته می شود، با نظر كارشناسان و تصویب كمیسیون اقتصادی دولت و هیات وزیران بین ۳۵ تا ۵۵ درصد تعیین كرده ایم كه این مصوبه ابلاغ و در حال اجراست.

شریعتمداری در انتها با اشاره به اینكه با مصوبه جدید دولت فاصله ای كه در زمینه تعرفه خودروهای هیبریدی تولید و رانتی كه به وجود آمده بود به شكلی پوشانده شده است، اظهار نمود: دولت همینطور تسهیلات ویژه ای برای خودروهای هیبریدی مناسب در ناوگان حمل و نقل عمومی پیش بینی كرده است. 

1396/11/04
18:57:48
5.0 / 5
4752
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
تولیدو