معاون وزیر صمت:

۲۰۹ مشکل واحدهای صنعتی احصا شد

۲۰۹ مشکل واحدهای صنعتی احصا شد

به گزارش تولیدو معاون وزیر صمت با اعلان اینکه 209 مشکل واحدهای صنعتی احصا شد، اظهار داشت: تا حالا بیش از 1689 واحد بازفعال و به چرخه تولید بازگشته اند.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، علی رسولیان در یک گفت و گوی رادیویی اظهار نمود: برنامه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در امسال، احیا ۱۶۰۰ واحد تولیدی راکد در شهرک های صنعتی و ۴۰۰ واحد در خارج از آن هاست، که تا حالا بیش از ۱۶۸۹ واحد بازفعال و به چرخه تولید بازگشته اند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اضافه کرد: عمده واحدهای تولیدی راکد مربوط به سنوات گذشته است که ۱۷ هزار واحد عنوان شده بود، اما بعد از پایش های دقیق صورت گرفته، ۱۲ هزار و ۶۷ مورد بعنوان واحدهای راکد شناسایی شده است.
وی افزود: در این پایش که در ۶۰ حوزه تخصصی، دلیلهای تعطیلی ها را مورد بررسی قرار داده، مشخص شده است که تمامی این واحدها به سبب نوع تولیدشان قابلیت احیا را ندارند و طبق نظر کارشناسان کلینیک های کسب وکار، تنها ۶۲ درصد این واحدها قابل احیا هستند.
معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه تمامی مشخصات این ۱۲ هزار و ۶۷ واحد صنعتی راکد مانند رشته فعالیت، نشانی و مشکلات عنوان شده توسط صنعتگران بصورت گزارش مستند و قابل ارائه موجود است، افزود: در ابتدا ۴۴ درصد بنگاه ها، مشکلات خودرا تامین مالی عنوان می کردند، اما مشاوران ما، مشکلات مدیریتی یا کمبود ماشین آلات و تجهیزات و … را عامل اصلی رکود واحد تشخیص دادند.
رسولیان توضیح داد: ابتدا در اظهارات تعدادی از فعالان اقتصادی، کارشناسان و مشاوران کلینیک های صنعت تفاوت وجود داشت، اما بعد از پایش های دقیق صورت گرفته، ۲۰۹ مشکل شناسایی شد، که برمبنای بررسی های ما، مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی کشور خارج از این موارد نیست و برای تک تک این مشکلات راه حل ارائه می نماییم.


منبع:

1400/10/27
23:18:28
5.0 / 5
342
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تولیدو