وزیر صمت خبر داد؛

شروع ترانزیت کامیون های پاکستانی از خاک ایران

شروع ترانزیت کامیون های پاکستانی از خاک ایران

تولیدو: وزیر صنعت، معدن و تجارت از شروع تردد ترانزیتی کامیون های پاکستانی از خاک ایران طی دو ماه گذشته آگاهی داد.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، سید رضا فاطمی امین امروز در حاشیه «نهمین نشست اجلاس کمیته مشترک تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان» در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ایران و پاکستان دو کشور بزرگ و مهم منطقه هستند، اظهار داشت: متأسفانه دو کشور مبادلات زیادی با هم ندارند.
وی افزود: در این جلسه قرار شد حجم تبادلات تجاری ایران و پاکستان طی دو سال آینده پنج برابر افزایش پیدا کرده و به پنج میلیارد دلار برسد. همینطور قرار شد ظرف سه ماه آینده موانع تجارت آزاد میان دو کشور برداشته شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: تجارت با همسایگان برای دولت سیزدهم اهمیت بالایی دارد. رئیس جمهور هم دستور داده تا روابط بین المللی خصوصاً با همسایگان گسترش یابد.
فاطمی امین تصریح کرد: اقتصاد ایران و پاکستان مکمل هم هستند. همینطور علاوه بر افزایش مبادلات کالا، سرمایه گذاری مشترک میان ایران و پاکستان هم عملیاتی خواهد شد.
وی به تمایل پاکستان به سرمایه گذاری ایران در حوزه های لبنیات و لوازم خانگی اشاره و اظهار نمود: همینطور قرار شد روابط دو جانبه را به تجارت بین المللی تبدیل نماییم.
فاطمی امین خاطرنشان کرد: در دو ماه گذشته ترانزیت کامیون های پاکستانی از خاک ایران عملیاتی شده اما برای افزایش این روابط، در هر دو کشور موانعی وجود دارد؛ ازاین رو قرار شد یک مرکز در ایران و یک مرکز در پاکستان بعنوان مراکز تماس شکل بگیرد و موانع را یک به یک برطرف کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: با وزارت جهاد کشاورزی برای تبادل محصولات لبنی میان دو کشور صحبت کرده ام و وزیر جهاد کشاورزی مایل است موانع سرمایه گذاری مشترک در این صنعت برداشته شود.


منبع:

1400/08/16
13:29:29
5.0 / 5
249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
تولیدو