صرفه جویی ۱۹۱ میلیون یورویی سایپا با اجرای برنامه های داخلی سازی

صرفه جویی ۱۹۱ میلیون یورویی سایپا با اجرای برنامه های داخلی سازی

به گزارش تولیدو گروه خودروسازی سایپا در جهت افزایش عمق ساخت و کاهش میزان ارزبری کشور موفق شد بیشتر از ۱۹۱ میلیون یورو صرفه جویی ارزی را محقق کند.به گزارش تولیدو به نقل از مهر به نقل از سایپا، این گروه خودروسازی در سال ۹۹ به دستاوردهای قابل توجهی در حوزه ساخت داخل و کاهش ارزبری دست یافته که بخشی از آنها بومی سازی قطعات با همکاری نیروهای مسلح (نیروی هوافضای سپاه، نیروی هوایی ارتش و وزارت دفاع) است که طی آن ۶۰ پروژه مشترک تعریف شده است.
علاوه بر این گروه خودروسازی سایپا، پروژه های بومی سازی دیگری هم تعریف کرده که طی آنها صرفه جویی ارزی بالغ بر ۲۲۸ میلیون یورو هدفگذاری شده است.
در همین راستا، ساخت داخل ورق با استقامت بالا با راهبری سایپا و توسط شرکتهای ورق سازی دنبال شد که صرفه جویی ارزی به ارزش ۴۴ میلیون یورو را به دنبال داشته است.
گفتنی است تا پیش از این، ورق مورد نیاز با استقامت بالا از راه واردات تأمین می شد اما با عنایت به شرایط تحریمی کشور و کاهش میزان ارزبری، تولید و تأمین آن با تاکید بر توان داخلی توسط مجموعه سایپا در دستور کار قرار گرفت.
از سوی دیگر، سایپا موفق شده تا در نتیجه اجرای پروژه هایی در حوزه خرید تجهیزات و قطعات یدکی خطوط تولید ۴۳ میلیون یورو کاهش ارزبری داشته باشد.
بر اساس این گزارش، گروه خودروسازی سایپا پارسال و از محل تحقق ۵۶ پروژه داخلی سازی، ۱۰۴ میلیون یورو صرفه جویی ارزی داشته است.
گفتنی است، در تمام پروژه های که منجر به کاهش ارزبری شده، مجموعه سایپا حداکثر استفاده را از توانمندی های علمی و عملی داخلی (نیروهای مسلح، دانشگاهی، نخبگان) انجام داده است. بعنوان مثال همکاری در تولید باتری خودروی برقی با دانشگاه تهران، همکاری با ۲۶ شرکت دانش بنیان برای تولید قطعات دانشی و فناورانه و همکاری با شرکتهای صنایع هوا فضا برای ۲۷ پروژه مانند تولید قطعات الکترونیک، انجام شده است.


منبع:

1400/05/23
22:38:56
5.0 / 5
211
تگهای خبر: تولید , خرید , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
تولیدو