قائم مقام وزیر صمت اعلام كرد؛

نظارت بر توزیع مرغ بوسیله پست

نظارت بر توزیع مرغ بوسیله پست

تولیدو: قائم مقام وزیر صمت در امور تجاری وزیر صمت از استقرار سامانه پایش توزیع کالاهای اساسی با همکاری شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران تا دو هفته آتی در کشور آگاهی داد.به گزارش تولیدو به نقل از صدا و سیما، محمدصادق مفتح در حاشیه جلسه امروز ستاد تنظیم بازار یکی از حلقه های مفقوده زنجیره نظارت بر بازار که کالا را غیر قابل رصد می ساخت، نبود سامانه ای برای نظارت و برنامه ریزی توزیع کالاهای اساسی دانست و گفت: قبل از این برای برنامه ریزان و ناظران و سامانه های نظارتی مشخص نبود که کالایی که از سیاست های حماتی دولت بهره مند می شود با چه کیفیتی توزیع و به دست مصرف کننده می رسد.
قائم مقام وزیر صمت در امور تجاری وزیر صمت اضافه کرد: خوشبختانه این ظرفیت سخت افزاری و نرم افزاری در شرکت ملی پست وجود داشت که می توانست ارزیابی کند که کالا به همان نقطه ای که باید برود رفته یا خیر و به دنبال برگزاری جلسات گوناگون با شرکت ملی پست این سامانه برای رصد آزمایشی توزیع مرغ از دو ماه قبل در استان قم بصورت آزمایشی اجرائی شد که با بررسی مشکلات اجرائی و رفع آنها، سامانه پایش توزیع کالاهای اساسی در کشور تا دو هفته آتی در سراسر کشور اجرا می گردد.
مفتح کالاهای پتروشیمی را دومین کالایی دانست که نظارت بر توزیع آن بوسیله سامانه پایش و با همکاری شرکت پست بزودی اجرائی می شود و اضافه کرد: بین ۶ ماه تا یک سال آینده تمام کالاهای اساسی که با ارز و حمایت دولت تولید می شود بوسیله این سامانه توزیع خواهد شد.
وی اظهار داشت: این سامانه که سامانه نوینی در توزیع است در همه جای دنیا مرسوم می باشد و اتفاق جدیدی نیست و ظرف ۵ تا ۶ ماه آتی در کشور اجرا می گردد.
قائم مقام وزیر صمت در امور تجاری وزیر صمت درباب افزایش قیمت کالاهای پروتئینی در بازار اظهار داشت: تنظیم بازار کالاهای پروتئینی در بازار بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است، اما سیستم توزیع در اختیار وزارت صمت است و این اقدام گام مهمی در ساماندهی بازار و افزایش قابلیت نظارت بشمار می رود.
تا دو هفته آتی کل سیمان در بورس عرضه می شود
وی همین طور درباب توزیع سیمان در بورس اظهار داشت: سیمان اکنون در بورس بصورت کامل توزیع نمی گردد که کار را مشکل کرده است، اما در وزارت صمت جلسات مختلفی با انجمن سیمان و شرکت بورس برگزار شده است و آنها هم پذیرفته اند که کل عرضه و تقاضا در بورس صورت گیرد، اما مهلت دو هفته ای خواسته اند تا ساز و کار مناسب را تدارک ببینند.
مفتح اضافه کرد: ما تکلیف کرده ایم که ظرف دو هفته تمام تولیدات کارخانجات در بورس عرضه گردد، اما برخی کارخانجات تمکین نکرده اند که در صورت ادامه، به دستگاه های نظارتی معرفی خواهند شد.
وی اشاره کرد: سازمان بورس هم پذیرفته که در صورت عرضه سیمان در بورس کالا، ساز و کار لازم را ظرف مدت ۴۸ ساعت پیش بینی نماید.
قائم مقام وزیر صمت در امور تجاری اضافه کرد: این اتفاق بزودی در فولاد هم خواهد افتاد و همه تولیدات کارخانجات بوسیله بورس کالا توزیع خواهد شد.


منبع:

1400/05/19
15:01:48
5.0 / 5
195
تگهای خبر: بازار , تولید , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
تولیدو