مقام مسئول خبر داد؛

گرانفروشی و کم فروشی نان در صدر تخلفات صنفی تیرماه

گرانفروشی و کم فروشی نان در صدر تخلفات صنفی تیرماه

به گزارش تولیدو معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت تهران با اشاره به اینکه ۶۹ هزار بازرسی در تیر ماه انجام شد اظهار داشت: بیشترین تخلف گرانفروشی مربوط به نان و کم فروشی هم مربوط به وزن چانه نان بوده است.سعید محمدی پور در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت گشت های نظارت و بازرسی، عنوان کرد: در تیر ماه سالجاری ۶۹ هزار و ۴۴۱ مورد بازرسی انجام و ۶ هزار و ۱۹۸ پرونده تخلف به ارزش ریالی ۱، ۹۰۰ میلیاردریال تنظیم و به مراجع ذیربط ارجاع شده است که بیشترین مورد تخلف در ارتباط با گرانفروشی، کم فروشی، تقلب و عدم صدور فاکتور معتبر بود.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت تهران اضافه کرد: بیشترین تخلف گرانفروشی در ارتباط با نان و کم فروشی هم در ارتباط با وزن چانه نان بوده است.
محمدی پور افزود: همینطور در تیر ماه بیشتر از ۶ هزار و ۳۶۰ بازرسی در مورد قاچاق مواد غذایی شامل گوشت وارداتی، برنج، چای و روغن خام به ارزش ریالی ۱، ۷۰۰ میلیاردریال صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: همینطور بیشتر از ۴ هزار گشت مشترک هم در این ماه انجام شد که در این گشتهای مشترک، ۴ هزار و ۹۷۵ بازرسی با ۶۶۵ پرونده تخلف به ارزش ۳۵ میلیارد و ۲۷۴ میلیون ریال تنظیم شده و به مراجع مربوطه ارجاع شده است.
محمدی پور خاطرنشان کرد: مردم از راه تماس با ۱۲۴ موارد تخلف را گزارش دهند.


منبع:

1400/05/13
22:58:05
5.0 / 5
223
تگهای خبر: سازمان , فروش , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
تولیدو