مدیر بازرسی اتاق اصناف خوزستان عنوان كرد

وضعیت بازار گرانی بیشتر از گرانفروشی

وضعیت بازار گرانی بیشتر از گرانفروشی

به گزارش تولیدو خوزستان مدیر بازرسی اتاق اصناف خوزستان اظهار داشت: افزایش قیمت های کالا در بازار غالباً متأثر از موج گرانی شامل تورم سالیانه، افزایش حقوق ها، افزیش نرخ دستمزد کارگران و دیگر موارد همچون هزینه های حمل و اجاره بها است که در سطح کشور وجود دارد و هم اکنون در بازار گرانی بیشتر از گرانفروشی است.رضا فرجام در گفت و گو با ایسنا درباب گرانی و گران فروشی صنوف اهواز اظهار نمود: در واقعیت غالب اصناف گران فروش نیستند اما نمی توان گفت گرانفروش در میان آنها وجود ندارد. افزایش قیمت های کالاها در بازار غالباً متأثر از موج گرانی شامل تورم سالیانه، افزایش حقوق ها، افزیش نرخ دستمزد کارگران و دیگر موارد همچون هزینه های حمل و اجاره بها است که در سطح کشور وجود دارد و هم اکنون در بازار گرانی بیشتر از گرانفروشی است.

وی اضافه کرد: با بیان دولت در ماه های اخیر قیمت روغن، شیر و شوینده ها بطور رسمی افزایش یافت که بوسیله سازمان پشتیبانی از مصرف کننده درباب این افزایش قیمت ها، مجوز رسمی صادر شد.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان خوزستان درباره گرانی مرغ اظهار داشت: به سبب کاهش جوجه ریزی از نظر فراوانی در عرضه مرغ در سطح کشور مشکل به وجود آمده است؛ از طرفی افزایش قیمت نهاده های دامی، کمبود جوجه یکروزه و افزایش هزینه های جاری در این صنعت موجب افزایش قیمت مرغ شده است اما مرغ از نظر فراوانی مقداری به سطح مطلوب نزدیک تر شده است.

فرجام درباب گرانفروشی افزود: پرونده های زیادی درباب برخورد با گران فروشی مرغ تشکیل و اصناف متخلف به اداره تعزیرات حکومتی معرفی گشتند. اگر هر واحد صنفی خارج از عرف بازار گران فروشی کند با او برخورد می شود و تشکیل پرونده خواهد شد.

وی عنوان کرد: وقتی قیمت یک کالا بطور رسمی افزایش می یابد، دغدغه این مساله را داریم که واحدهای صنفی، کالاهای قیمت قدیم را به قیمت جدید بفروش برسانند.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان خوزستان اظهار نمود: خیلی از محصولات بسته بندی شده که قیمت مصرف کننده بر روی آنها درج شده باشد، حتی با افزایش قیمت آن محصول، فروشنده نمی تواند با قیمتی بیشتر از قیمت درج شده بر روی محصول مبادرت به فروش کند.

فرجام اظهار داشت: در صورتیکه فروشندگان، تحت هر شرایطی مبادرت به فروش یک محصول بیشتر از قیمت درج شده بر روی آن کنند اساسا با آنها برخورد خواهد شد.

منبع:

1400/05/10
13:08:20
5.0 / 5
176
تگهای خبر: اصناف , بازار , تورم , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تولیدو