توسعه صادرات محصولات ایران ساخت با برگزاری 12 نشست آنلاین بین المللی

توسعه صادرات محصولات ایران ساخت با برگزاری 12 نشست آنلاین بین المللی

سال قبل بیشتر از ۱۲ نشست آنلاین در عرصه های جهانی با حمایت معاونت علمی و فناوری برگزار شد تا بازار جهانی محصولات ایران ساخت گسترش یابد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، مهدی قلعه نوی، رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن اشاره به توسعه صادرات شرکتهای دانش بنیان در سال ۹۹، اظهار داشت: سال قبل به علت شیوع بیماری کرونا، تعاملات بین المللی شکل جدید را تجربه نمود و کشورها با شیوه جدیدی کنار یکدیگر قرار گرفتند.
وی ادامه داد: ایران برای حضور در بازارهای جهانی علاوه بر درگیری با همه گیری کرونا با مشکل دیگری به نام تحریم ها هم مواجه بود؛ اما با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ارتباطات تجاری و فناورانه ایران با دیگر کشورها ادامه یافت.
به قول قلعه نوی، برگزاری نشست های آنلاین میان شرکتهای دانش بنیان و خلاق ایرانی با دیگر کشورها یکی از این مسیرها برای تداوم حضور ایران در بازارهای جهانی بود که سال ۹۹ توانستیم بیشتر از ۱۲ نشست آنلاین با آلمان، سوئیس، اتریش، افغانستان، پاکستان، کنیا، آفریقای جنوبی، مالزی، اندونزی، روسیه، قزاقستان و ازبکستان برگزار نماییم.
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن اشاره به اهداف برگزاری این نشست های آنلاین، اظهار داشت: بازاریابی برای محصولات و خدمات دانش بنیان ها، یافتن شریک تجاری در عرصه های بین المللی برای این مجموعه های فناور و معرفی و فروش تولیدات ایران ساخت در این بازارها مهم ترین علل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برگزاری این نشست ها بود.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، قلعه نوی، صادرات انواع طعم دهنده، خشک کن های خورشیدی، تجهیزات پزشکی مصرفی و غیره به کشورهای افغانستان، مالزی و ازبکستان را نتیجه برگزاری این نشست ها دانست و اظهار داشت: یکی از روش های مؤثر در توسعه صادرات محصولات ایران ساخت، برگزاری همین نشست های آنلاین است.
منبع:

1400/05/07
11:28:27
5.0 / 5
142
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
تولیدو