نماینده مردم گرمی در مجلس:

گرمی صاحب كارخانه سیمان سفید می شود

گرمی صاحب كارخانه سیمان سفید می شود

نماینده مردم شهرستان گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با سرمایه گذاری بخش خصوصی و پرداخت تسهیلات از جانب بانک عامل، کارخانه سیمان سفید در گرمی راه اندازی می شود.ولی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: برای راه اندازی این کارخانه معدنی هم در منطقه شرف آباد گرمی شناسایی شده تا با همراهی بانک عامل و سرمایه گذاری خارجی زمینه راه اندازی این کارخانه با سرمایه گذاری بیشتر از یک هزار و ۲۳۸ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۶۰ نفر فراهم آید.
وی با اشاره به اینکه در گرامیداشت هفته گرمی طرح ها و پروژه های مختلف اقتصادی، عمرانی و سرمایه گذاری، کلنگ زنی و یا آغاز عملیات اجرایی آنها را شاهد خواهیم بود، خاطرنشان کرد: در مسافرت اخیر معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری به شهرستان گرمی، مقرر شد تا با تأمین اعتبار مورد نیاز ۱۵ کیلومتر از طریق های روستایی این شهرستان آسفالت شود.
نماینده مردم شهرستان گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نمایندگان هم در این عرصه به آسفالت راه های روستایی اختصاص می یابد تا اصلاح و ترمیم جاده های موران و گرمی را شاهد باشیم.
اسماعیلی اضافه کرد: در گرامیداشت هفته دولت ۵ کیلومتر از طریق های آسفالت گرمی به بهره برداری برسد و برای ۱۵ کیلومتر هم با برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی بزودی شروع می شود.
وی به سرمایه گذاری مناسب شیرآلات قهرمان در منطقه و ایجاد اشتغال برای ۵۵۰ نفر اشاره نمود و افزود: به دنبال سرمایه گذاری شیرآلات قهرمان در گرمی، چندین شرکت هم در این عرصه فعالیت تولیدی خویش را آغاز کردند و امیدواریم نتیجه آن به توسعه اشتغال منجر شود.
اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در هفته جاری و در گرامیداشت هفته گرمی بزرگترین شهرک دامپروری با همکاری شرکت سرمایه گذاری شستا در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار کلنگ زنی می شود تا با صرف هزینه ای بالغ بر ۷۶۰ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۲۲۰ نفر این شهرک دامپروری راه اندازی شود.
وی به دریافت مجوزهای لازم برای راه اندازی کارخانه تولید ظروف شیشه دارویی اطلاع داد و افزود: با تأمین زمین ۷ هکتاری در گرمی قرار شده این کارخانه با یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال برای ۱۸۵ نفر به صورت مستقیم راه اندازی شده که در گرامیداشت این هفته این کارخانه که نخستین واحد تولید ظروف شیشه ای دارو است در گرمی کلنگ زنی خواهد شد.
اسماعیلی بیان نمود: مقرر است واحدهای تولیدی و صنایع پایین دست پتروشیمی جم هم در گرمی با جانمایی ۵ هکتار زمین عملیات اجرایی اش صورت گیرد که با ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال ۵۰۰ نفر قرار شده از این ظرفیت به وجود آمده در توسعه منطقه استفاده گردد.
وی به راه اندازی کارخانه سیمان سفید هم در این شهرستان اشاره نمود و اظهار داشت: در مجموع ۴ پروژه اشتغالزایی در گرامیداشت هفته گرمی کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی آنها را شاهد خواهیم بود که با اجرایی شدن آنها چهره محرومیت از منطقه رخت بر بسته و برای یک هزار و ۶۳۶ نفر اشتغال ایجاد می شود.
اسماعیلی میزان سرمایه گذاری این واحدهای صنعتی و تولیدی را ۵ هزار میلیارد تومان اعلام نمود و اضافه کرد: امیدواریم با بهره برداری از این پروژه ها فرصت خوبی در راه توسعه و تحول گرمی فراهم آید.
نماینده مردم شهرستان گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تلاش اعضای شورای شهر و شهردار گرمی در عمران و آبادانی این منطقه خاطرنشان کرد: مقرر است در گرامیداشت هفته گرمی با هزینه ای بالغ بر دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان که صرف تملک اراضی شده، نخستین چهارراه شهر گرمی بازگشایی شود.
وی از راه اندازی خانه امید برای بازنشستگان در گرمی اطلاع داد و تصریح کرد: دو موزه در گرمی به همراه پارک علوی در این شهرستان در مجموع با سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.
اسماعیلی همینطور از کلنگ زنی برای راه اندازی هتل سه ستاره در گرمی اطلاع داد و افزود: تلاش بر این است تا این مجموعه های زیربنایی در راه توسعه گرمی عملیاتی و اجرایی شده تا اهالی و گردشگران و مسافران از آن استفاده کنند.

1400/05/03
23:16:22
5.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
تولیدو