انتقاد سفیر ایران در روسیه از  برخی تاجرنماها

انتقاد سفیر ایران در روسیه از  برخی تاجرنماها

به گزارش تولیدو سفیر ایران در روسیه با گلایه از این که بیشتر تجار ایران در روسیه در سطوح کوچک فعالیت دارند، این امر را برای کار با بازار بزرگ روسیه نامناسب عنوان و تصریح کرد: باید در داخل کشور مرجعی وجود داشته باشد که توان تجار ایران را در روسیه تجمیع کند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، کاظم جلالی اظهار داشت: من فکر می کنم که ما در چارچوب اتحادیه اقتصادی اورآسیا آینده اقتصادی نویدبخشی را می توانیم رقم بزنیم به شرط این که مقدمات را فراهم نماییم چون گاهی مقدمات را در داخل کشور این گونه می بینیم که قادر به تولید کالایی هستیم، اما به دلایلی این کار را نمی نماییم.
وی ضمن اشاره به مسائل لجستیکی بعنوان یکی از اشکالات موجود در راه صادرات اضافه کرد: ما برای ورود به بازار بزرگ روسیه سه راه هوایی، زمینی و دریایی داریم. گاهی حمل و نقل کالا از طریق هوایی به دلیل هزینه های بالا به صرفه نیست و با عنایت به این که مرز زمینی مستقیم میان ایران و روسیه وجود ندارد، بهترین راه تقویت حمل و نقل دریایی از راه توسعه بنادر است.
سفیر ایران در روسیه با گلایه از این که بیشتر تجار ایران در روسیه در سطوح کوچک فعالیت دارند، این امر را برای کار با بازار بزرگ روسیه نامناسب عنوان و تصریح کرد: باید در داخل کشور مرجعی وجود داشته باشد که توان تجار ایران را در روسیه تجمیع کند.
وی تاجرنماها را مشکل عمده بعدی تجارت ایران با روسیه عنوان نمود.
جلالی ضمن اشاره به عدم شناخت متقابل میان تجار ایران و روسیه بعنوان یکی از اشکالات اساسی تصریح کرد: یکی از علل این امر نبود زبان مشترک برای تعامل است. بعنوان مثال صداو سیمای جمهوری اسلامی باید شبکه تلویزیونی به زبان روسی ایجاد نماید و در روسیه هم بایستی یک شبکه فارسی زبان به منظور معرفی بیشتر دو طرف راه اندازی شود.
وی برگزاری نمایشگاه ها را برای آشنایی تجار با قواعد و قوانین دیگر کشورها مهم دانست و اضافه کرد: تجار روس با سفر به ایران تصویر درستی از شرایط کشور ما پیدا می کنند و با ظرفیت های ما آشنا می شوند.
وی کالاهای عرضه شده در بعضی غرفه های روسیه، همچون ماکارونی را نشان دهنده عدم شناخت آنها از بازار ایران عنوان نمود.
جلالی در گفتگو با ستاد برگزاری نمایشگاه اوراسیا درباره نقش نمایشگاه ها در توسعه کریدورهای اقتصادی اظهار داشت: زمانی که مطالبه صادراتی افزایش یابد، کریدورهای اقتصادی، مانند جاده ابریشم هم بر همین مبنا شکل گرفته و گسترش پیدا می کنند. کریدورها مانند رودخانه راه خویش را پیدا می کنند و ما بایستی سدهای موجود در راه این رودخانه ها را بشکنیم تا آنها در راه درست خود جاری شوند.
منبع:

1400/04/21
17:04:01
5.0 / 5
211
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
تولیدو