وزیر صمت:

خودكفایی در تولید لوازم خانگی بزودی محقق می شود

خودكفایی در تولید لوازم خانگی بزودی محقق می شود

به گزارش تولیدو نیشابور ـ وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: با تولید انواع لوازم خانگی در کشور، در آستانه رسیدن به خودکفایی در تولید قرار گرفته ایم.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، علیرضا رزم حسینی امروز در مسافرت خود به شهرستان نیشابور و در حاشیه بازدید از شهرک این شهرستان، با بیان اینکه وجود تحریم های اقتصادی سبب رشد تولید لوازم خانگی در کشور شده است، اظهار نمود: با تولید انواع لوازم خانگی در کشور، در آستانه رسیدن به خودکفایی در تولید قرار گرفته ایم.
وی ضمن اشاره به امکان صادرات لوازم خانگی ایرانی، افزود: سال قبل ۱۳ میلیون عدد انواع لوازم خانگی در کشور تولید شد که این اتفاق، قدم بزرگی برای تقویت توان ساخت داخلی به حساب می آید.
وزیر صنعت، معدن و تجارت به تولید محصول مشترک لوازم خانگی بوسیله ی یک شرکت ایرانی و شرکت شناخته شده خارجی اشاره نمود و اظهار داشت: این نوع رشد در صنعت لوازم خانگی نشان دهنده افزایش توان تولید داخلی است به نحوی که برخی کارگاه ها در دو یا سه شیفت به تولید محصولات باکیفیت می پردازند.
وی با بیان اینکه در آینده ای نزدیک، جایی برای لوازم خانگی خارجی در ایران نخواهد بود، اضافه کرد: سیاست وزارت صمت، تقویت تولید داخل و کاهش واردات کالاهای مشابه داخلی است، تا زمانی که در داخل نیازی وجود نداشته باشد، وارداتی صورت نمی گیرد.


منبع:

1400/04/12
22:27:34
5.0 / 5
601
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تولیدو