یك مقام مسئول اعلام كرد؛

۵۷ درصد واحدهای راكد در شهرك های صنعتی نیازمند تأمین مالی هستند

۵۷ درصد واحدهای راكد در شهرك های صنعتی نیازمند تأمین مالی هستند

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک صنعتی ایران اظهار داشت: حدود ۵۷ درصد بنگاه های راکد در شهرک های صنعتی نیازمند تأمین مالی هستند.به گزارش تولیدو به نقل از صدا و سیما، علی رسولیان، در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه تأمین مالی تولید از راه سرمایه های خرد مردمی میان وزارت صمت و سازمان بورس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دو نوع بنگاه ها در شهرک های صنعتی نیازمند تأمین مالی اند. با ارزیابی که ما انجام دادیم حدود ۵۷ درصد بنگاه های راکد در شهرک های صنعتی نیازمند تأمین مالی هستند و نوع دیگر بنگاه های ایجادی و درحال نصب ماشین آلات، دیوار کشی و یا نصب سوله هستند که ۳ هزار و ۲۰۰ واحد در شهرک صنعتی از این دسته اند؛ واحدهای دیگری هم هستند که به شکلی منابع مالی شأن تمام شده است یا این که با بانک نمی توانند ادامه همکاری دهند و با یک رقم دو، سه تا ۱۰ میلیارد تومان می توانند با استفاده از این طرح به فعالیت خود ادامه دهند.
وی اضافه کرد: سامانه ای را طراحی کردیم تا هر بنگاهی که مشکل تأمین مالی دارد در این سامانه مشکل خویش را ثبت کند سال قبل با کمک ستاد تسهیل، دستگاههای اجرایی، دستگاه قضائی رسانه ها، ۱۵۵۷ واحد راکت احیا شد و به چرخه تولید بازگشت از این تعداد حدود ۲۰۰ واحد در تملک بانک ها و بقیه هم در تملک افراد بود که نتوانسته بودند آنها را فعال نگه دارند این اقدامات باعث شد ۱۳ درصد واحدهای راکد کشور کاهش پیدا کند.
این مقام مسئول با بیان اینکه، سال جاری ۳۵۰۰ واحد جدید ایجاد می شود اظهار داشت: ۱۶۰۰ واحد داخل شهرک های صنعتی و ۴۰۰ واحد هم بیرون شهرک ها راه اندازی می شود که امیدواریم با روش های تأمین مالی مختلف بتوانیم تا آخر سال ۱۰۰ هزار شغل ایجاد نماییم.
به گفته رسولیان برای بخش زیرساخت هم ۱۰۰ طرح ویژه را در نقاط گلوگاهی شناسایی کردیم که امیدواریم با ۴ هزار میلیارد تومان از منابع داخلی بتوانیم زیرساخت ها را در این گلوگاه ها توسعه دهیم، ضمن این که برای الحاق ۱۰ هزار هکتار زمین جدید برای الحاق به شهرک های صنعتی برنامه ریزی کردیم. سال جاری برای آب و برق هم دو برابر سال قبل برنامه ریزی کردیم تا بتوانیم بخش عمده ای از نیازهای ضروری شهرک ها را تأمین نماییم.
رسولیان افزود: آنچه که ما به دنبال آن هستیم مشارکت بخش خصوصی است، چونکه بخش خصوصی هم بهتر می تواند زیر بنا را ایجاد نماید و هم در اداره شهرک ها کمک کننده باشد.

1400/04/04
13:58:35
5.0 / 5
326
تگهای خبر: تولید , دستگاه , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
تولیدو