وزیر صمت خبر داد؛

افزایش اكتشافات و شناسنامه دار شدن فعالیت در حوزه گوهرسنگ ها

افزایش اكتشافات و شناسنامه دار شدن فعالیت در حوزه گوهرسنگ ها

تولیدو: وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش اکتشافات در حوزه گوهرسنگ ها و شناسنامه دار شدن فعالیت در این عرصه آگاهی داد.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، علیرضا رزم حسینی در اولین جلسه شورای راهبری توسعه صنعت گوهرسنگ ها با بیان این مطلب، اضافه کرد: در زمینه گوهرسنگ ها و جواهرات در مراحل ابتدایی کار هستیم و در حوزه استخراج، آموزش و فرآوری باید فعالیت توسعه یابد.
انجام اکتشافات برای شناسایی ذخایر جدید گوهرسنگ
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این که در زمینه معادن باید اکتشافات جدید برای شناسایی ذخایر گوهرسنگ ها صورت گیرد، اشاره کرد: ظرفیت های خوبی به ویژه در مناطق کویری (سمنان، کرمان و یزد و… و.) وجود دارد و ارتقا اکتشافات معدنی باید در دستور کار واقع شود.
رزم حسینی همین طور بر انجام اکتشافات با برنامه زمان بندی مشخص و با مشارکت بخش خصوصی تاکید داشت.
مشارکت بخش خصوصی در شورای راهبری صنعت گوهرسنگ ها
وی همین طور خواهان حضور و مشارکت همه جانبه تشکل ها و انجمن های بخش خصوصی در شورای راهبری صنعت گوهرسنگ ها شد و اظهار داشت: بخش خصوصی محوریت کار را در دست بگیرد و دولت بعنوان تسهیل گر در صحنه حضور داشته باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه بیان کرد: حوزه جواهرات نیز باید در شورای راهبری صنعت گوهرسنگ ها وارد شود و با بخش گوهرسنگ ها ترکیب گردد. جواهرات طراحی، کیفیت و صادرات خوبی دارد.
رزم حسینی با اعلان اینکه تولید طلا و نقره در وضعیت خوبی قرار دارد و روز به روز بهتر، از تشکل های در رابطه با صنعت جواهر آلات نیز خواست تا در این عرصه وارد شوند.
استفاده از منابع طرح تام تا ۵۰۰ میلیارد تومان برای ارتقا صنعت گوهرسنگ
وی افزایش سهم اشتغال را از چشم اندازهای خوب این حوزه دانست و اظهار داشت: از منابع طرح تام بعنوان تسهیلات تا ۵۰۰ میلیارد تومان می توانیم در اختیار ارتقا این صنعت خصوصاً برای کارگاه های کوچک گوهر سنگ ها قرار بدهیم.
وزیر صمت همین طور یادآوری کرد: کارگاه های کوچک گوهر سنگ در نیشابور، شهربابک و قزوین ظرفیت های خوبی ایجاد کرده اند.
رزم حسینی در آخر تاکید کرد: در زمینه مجوزها برای کارگاه های کوچک این صنعت باید تسهیلگری صورت گیرد و فعالیت در حوزه گوهر سنگ ها دارای لیسانس، شناسنامه و استاندارد تعریف شده باشد.


منبع:

1400/03/30
14:18:44
5.0 / 5
254
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو