با راه اندازی خط هوایی مستقیم صورت می گیرد

تسهیل گری وزارت امور خارجه برای بهره برداری دانش بنیان ها از ظرفیت های صادراتی كنیا

تسهیل گری وزارت امور خارجه برای بهره برداری دانش بنیان ها از ظرفیت های صادراتی كنیا

به گزارش تولیدو دبیر میز آفریقای وزارت امور خارجه با اشاره به بهره برداری کشورهایی چون ترکیه و عربستان از ظرفیت های صادراتی کشور کنیا، اظهار داشت: در این میان جای شرکت های دانش بنیان برای بهره برداری از ظرفیت های این کشور خالی است که با مذاکراتی که شده، به زودی خط هوایی مستقیم میان دو کشور ایجاد خواهد شد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، حسینی در رویداد " یکشنبه های صادراتی" با موضوع پذیرش هیات تجاری و فناوری در زمینه کشاورزی از کشور کنیا که بصورت مجازی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با اعلان اینکه امروزه دیگر نگاه سابق به آفریقا بعنوان یک قاره فقیر و عقب مانده وجود ندارد، اظهار نمود: این کشور دارای ظرفیت ها و پتانسیل های جدیدی است که می توان از ظرفیت های این کشور به خوبی بهره برد.
وی با اعلان اینکه کنیا هاب منطقه ای و پایلوت صادرات اقتصادی کشورها شمرده می شود، اظهار نمود: بدین جهت حضور در آفریقا از اهمیت ویژه ای برخوردار است، به شکلی که کشورهای همسایه ایران مانند ترکیه، عربستان سعودی، آمریکا، رژیم صهیونیستی از ظرفیت های این کشور به خوبی بهره می برند، اما جای خالی شرکت های دانش بنیان ایرانی در این حوزه خالی است.
حسینی، کنیا را دروازه ورود به شرق افریقا دانست و اشاره کرد: هم اکنون ارتباط دریایی ایران و آفریقا برقرار است و با رایزنی هایی که شده، مقرر است ارتباط پروازی این دو کشور بصورت مستقیم ایجاد شود که این امر برای تعاملات شرکت های دانش بنیان بسیار حائز اهمیت می باشد.
دبیر میز آفریقای وزارت امور خارجه با اعلان اینکه هم اکنون ۶۴۸۰ شرکت دانش بنیان در ۴۵ پارک علم و فناوری مورد حمایت قرار گرفتند، اشاره کرد: این نشان از ظرفیت های ویژه ایران است که می تواند بواسطه قاره آفریقا خصوصا شرق آن به ظرفیت های صادراتی تبدیل گردد.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه دائمی از دستاوردهای ایرانی در کنیا توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تصریح کرد: شرکتها می توانند از این فرصت به خوبی بهره مند شوند و دستاوردهای خودرا به نمایش بگذارند تا در آینده بتوانند با کنیا و کشورهای آفریقایی ارتباط بگیرند.
منبع:

1400/03/23
22:40:35
5.0 / 5
269
تگهای خبر: اقتصاد , شركت , صادرات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
تولیدو