۴۴ درصد ثبت سفارش ها در تهران

۴۴ درصد ثبت سفارش ها در تهران

به گزارش تولیدو به قول رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران در دو ماهه نخست سال جاری ۳۷ هزار و ۶۱۳ پرونده ثبت سفارش در کشور تشکیل شده که ۴۴ درصد آنها در ارتباط با تهران بوده و ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه و کالاهای اساسی هم بیشترین کالاهای وارداتی هستند.


هوشنگ رضائی ثمرین در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در دو ماهه نخست امسال ۴۴ درصد از ثبت سفارشات کل کشور در تهران انجام شده است. همین طور برمبنای آمار ارائه شده از طرف سامانه جامع تجارت بیش از ۱۰ هزار و ۵۹۹ پرونده ثبت سفارش توسط کارشناسان سازمان صمت استان تهران تائید شده است.
بگفته وی از ابتدی سال تا اختتام اردیبهشت بیش از ۱۶ هزار و ۵۲۹ پرونده وارد کارتابل سازمان صمت تهران شده است که تعداد ۱۰ هزار و ۵۹ پرونده یعنی ۶۴ درصد تایید ومابقی آن رد و یا در دست بررسی کارشناسان است.
رییس اداره تجاری خارجی سازمان صمت با اعلان اینکه تعداد کل سفارشات انجام شده درکشور ۳۷ هزار و ۶۱۳ پرونده بوده، اظهار داشت که تعداد ۲۷ هزار و ۱۵۷پرونده یعنی ۷۲ درصد آن تایید و ۴۴۹۴ پرونده نیز رد شده است و الباقی توسط کارشناسان در دست بررسی می باشد.
۶۰ درصد کارت تجاری ها در تهران فعال است
همین طور بگفته این مقام مسئول تعداد کارت تجاری فعال استان تهران برابر با ۱۳ هزار و ۱۶۳ فقره، یعنی بیش از ۶۰ درصد کارت فعال کل کشور است.
رضائی ثمرین بیشترین کالای وارداتی را ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه و کالاهای اساسی عنوان نمود و اظهار داشت: بمنظور کمک به تولید داخل و داخلی سازی تولید، صدور مجوز واردات برای کالاهایی که تولید داخل دارند با دقت خاص صورت گرفته و از ورود کالاهایی که در داخل کشور تولید می شود نیز جلوگیری خواهد شد.
گفتنی است که طبق گزارش های دریافتی ایسنا، فعالان اقتصادی معتقدند در مواردی برای ممنوعیت واردات یک کالا ظرفیت سنجی درستی صورت نمی گیرد و تولید داخل نیاز کشور را مرتفع نمی نماید. نمونه اخیر آن نیز در زمینه مواد اولیه تولید پوشاک اتفاق افتاده است. همین طور در مواردی ناهماهنگی هایی وجود دارد که موجب می شود بعد از انجام ثبت سفارش به سبب وجود مشابه داخلی در کشور، واردات انجام نشود.1400/03/09
17:29:18
5.0 / 5
366
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو