درخواست قطعه سازان لوازم خانگی از دولت؛

جلوی واردات قطعاتی كه مشابه داخلی دارند گرفته شود

جلوی واردات قطعاتی كه مشابه داخلی دارند گرفته شود

به گزارش تولیدو رئیس انجمن قطعه سازان لوازم خانگی رشد صنعت لوازم خانگی را در گروی پشتیبانی از ساخت قطعات عنوان نمود و اظهار داشت: دولت از واردات قطعاتی که مشابه داخلی دارند و تاییدیه استاندارد گرفته اند، پیشگیری کند.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، مرسل صدیق در مراسم شروع به کار فعالیت انجمن قطعه سازان لوازم خانگی با تاکید بر این که محصولات اعضای این انجمن متکی بر دانش و فناوری است، اظهار داشت: در اروپا به قطعه سازان، دارندگان «علم و تکنولوژی» گفته می شود چونکه قطعه سازان بر علوم و فناوری مربوطه مسلط هستند و اگر تولیدکننده ای علم نداشته باشد، نمی تواند محصول رقابتی تولید نماید.
وی با اعلان اینکه ما رقابت سنگینی با تولیدکنندگان لوازم خانگی در ترکیه، کره، ژاپن و اروپا داریم، اظهار داشت: صنعت خودروی ما با حمایت دولت از قطعه سازان رشد کرد. لوازم خانگی نیز با پشتیبانی از قطعه سازان این صنعت توسعه می یابد.
رئیس انجمن قطعه سازان لوازم خانگی افزود: برآورد می شود ارزش افزوده لوازم خانگی در دنیا ۷۲۱ میلیارد یورو باشد که ۷۲ درصد این ارزش افزوده به قطعات و کمتر از ۳۰ درصد به سازنده محصول نهایی اختصاص دارد. همین طور بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ مؤسسه قطعه سازی لوازم خانگی در آلمان فعال است و ۹۲۷ هزار نفر در این کشور مستقیم و غیرمستقیم در این صنعت مشغول فعالیت هستند. ارزش افزوده صنعت لوازم خانگی آلمان ۷۱.۶ میلیارد یورو است.
صدیق اضافه کرد: درخواست قطعه سازان لوازم خانگی از وزارت صمت، ممنوع کردن واردات هر قطعه ای که در داخل تولید و استاندارد آن تأیید می شود، است چونکه برخی محصولات ما هم اکنون امکان صادرات دارد.
وی یکی دیگر از درخواست های این انجمن را دائمی شدن شورای سیاستگذاری لوازم خانگی در وزارت صمت عنوان و اظهار نمود: همین طور از کمیسیون صنایع مجلس نیز می خواهیم تا کرسی دائمی لوازم خانگی تشکیل داده و از بخش خصوصی برای دفاع از خود در این کمیته ها دعوت کند.
رئیس انجمن قطعه سازان لوازم خانگی با اشاره به خودداری اتاق ایران از ثبت این انجمن در اتاق تجاری اظهار داشت: هزار قطعه ساز لوازم خانگی عضو این انجمن هستند درحالی که اتاق تجاری اجازه ثبت تشکل ما را نمی دهد.منبع:

1400/03/05
23:20:53
5.0 / 5
542
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
تولیدو