آیین گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر و رونمایی از سه اثر فرهنگی

آیین گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر و رونمایی از سه اثر فرهنگی

به گزارش تولیدو فرا رسیدن سوم خرداد ماه، سالروز آزادی خرمشهر قهرمان در سال ۱۳۶۱ ذوب آهن اصفهان را بر آن داشت که همزمان با این روز بزرگ آیین گرامیداشت با شکوهی را برگزار کند.به گزارش تولیدو به نقل از ذوب آهن اصفهان، فرا رسیدن سوم خرداد ماه، سالروز آزادی خرمشهر قهرمان در سال ۱۳۶۱ ذوب آهن اصفهان را بر آن داشت که همزمان با این روز بزرگ آئین گرامیداشت با شکوهی را با حضور تعدادی از فرماندهان دوران دفاع مقدس، فرماندهان و مقامات نظامی و اداری استان و شهرستان و تعدادی از مدیران، همکاران و بسیجیان برگزار کند. در این مراسم باشکوه که در روز دوشنبه سوم خرداد ماه جاری با گلباران و ادای احترام به شهدای گمنام شرکت توسط حاضران و مهمانان شروع شد ضمن یادآوری حماسه بزرگ آزادی خرمشهر در عملیات الی بیت المقدس در سال ۱۳۶۱ از حماسه آفرینان این عملیات تجلیل بعمل آمد.
تولید ریل ملی ابتکار و فتح بابی در عرصه اقتصاد و صنعت کشور است
در این آئین، سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) در سخنانی به اهمیت عملیات آزاد سازی خرمشهر در دوران دفاع مقدس پرداخت و این فتح بزرگ را ناشی از همت و حضور همه جانبه مردم در دفاع مقدس و الطاف الهی دانست. وی شهدا را الگوهای واقعی مردم، خانواده ها و نسل جوان معرفی نمود و ضمن اشاره به نقش ذوب آهن اصفهان در دفاع مقدس و تجلیل از ۲۸۷ شهید این مجتمع بزرگ صنعتی افزود: همان گونه که آزادی خرمشهر فتح بابی در دفاع مقدس بود، تولید ریل ملی توسط ذوب آهن اصفهان هم ابتکار و فتح بابی در عرصه اقتصاد و صنعت کشور است.
وی ضمن اشاره به مسائل روز و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۲۸ خرداد ماه جاری خاطرنشان کرد: دشمن همواره در صدد ایجاد اختلاف و یاس و نا امیدی در سطح جامعه بوده ولی مردم با حضور گسترده و آگاهانه در این انتخابات بار دیگر دشمن را ناامید و پیروزی های خویش را استمرار خواهند بخشید.
وی پیروزی های مردم مسلمان لبنان و فلسطین در جنگ های ۳۳ روزه و ۱۲ روزه اخیر در نبرد با متجاوزان اسرائیلی را ادامه همان حماسه آفرینی های مردم کشورمان در دفاع مقدس و فتح خرمشهر معرفی نمود.
شهید شاهمرادی پیشرو جبهه ها و عامل شادابی و پیروزی رزمندگان بود
در ادامه این مراسم سردار علی محمد اکبری فرمانده سپاه قمر بنی هاشم استان چهار محال و بختیاری هم در سخنانی با تشکر از اقدامات ذوب آهن در عرصه های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به تشریح خاطرات خود از دفاع مقدس، عملیات فتح خرمشهر و آشنایی های خود با سردار شهید محمد علی شاهمرادی پرداخت.
وی اظهار داشت: برای نخستین بار در سال ۶۰ با شهید شاهمرادی در محل پادگان ذوب آهن آشنا شده و خاطرات زیادی از حماسه های وی دارد.
وی اضافه کرد: شهید شاهمرادی با عنایت به روحیه عشایری خود بسیار شجاع بود و در جبهه ها عامل شادابی و روحیه رزمندگان بود. وی همواره در پیشاپیش نیروها حرکت می کرد و بالاترین ابتکارات و موفقیت ها را برای رزمندگان به همراه داشت.
مسؤلیت اجتماعی و اقدامات فرهنگی، هنری ذوب آهن در عرصه دفاع مقدس
در ابتدای آئین مذکور منصور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان با تشکر از مهمانان و عرض تبریک به مناسبت سوم خرداد روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی به شرح فداکاری های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس و نقش ذوب آهن اصفهان در این حوزه پرداخت و خاطرنشان کرد: ذوب آهن اصفهان به موازات فعالیتهای تولیدی، در جهت انجام مسئولیت های اجتماعی خود به کارهای مختلفی در زمینه های ورزش، بهداشت، محیط زیست، امور جهادی و سایر خدمات اجتماعی پرداخته و در این میان اهتمام خاصی هم به زنده نگاه داشتن ارزش های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و تقدیر و تجلیل از حماسه آفرینان این صحنه ها داشته است.
وی اضافه کرد: در انجام همین مسئولیت اجتماعی بود که این در سالهای گذشته و در زمان حاضر مبادرت به تنظیم و انتشار چندین جلد کتاب در زمینه خاطرات رزمندگان جبهه ها و شرح زندگی شهدای سرافراز پرداخته و در جدید ترین کار فرهنگی، هنری خود فیلم مستند زندگی نامه سردار شهید محمد علی شاهمرادی را تهیه و به اکران گذاشته است.
رونمایی از سه اثر فرهنگی، هنری تولیدی ذوب آهن اصفهان
در ادامه این مراسم از فیلم مستند شاهمراد بر مبنای زندگی سردار شهید محمد علی شاهمرادی ساخته روابط عمومی ذوب آهن اصفهان رو نمایی و برای نخستین بار اکران شد. در مراسم مذکور همینطور از کتاب های یل حاجی نصری در ارتباط با زندگی شهید حسینعلی یاوری نوشته محمد علی جعفری و کتاب خسرو خوبان بر مبنای زندگی سردار شهید خسرو (حجت) قلعه ای نوشته منیژه جانقلی که هر دو از شهدای شاخص کارگری استان اصفهان بوده و به همت ذوب آهن اصفهان ن انتشار یافته اند رونمایی به عمل آمد.
در آخر مراسم بزرگداشت حماسه آزادی خرمشهر، تقدیر نامه ای با امضای سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان به مهندس منصور یزدی زاده مدیر عامل، مهرداد تولاییان معاون بهره برداری و مهندس نصیری به لحاظ مشارکت و مساعدت ذوب آهن اصفهان در امور جهادی به نمایندگی از شرکت تقدیم شد. همینطور از خانواده های گرانقدر سرداران شهید حسین قجه ای از فاتحان و پیشگامان فتح خرمشهر و محمد علی شاهمرادی شیر جبهه ها و حماسه آفرین کربلای شلمچه تقدیر و تجلیل بعمل آمد. همینطور از هنرمندان و دست اندرکاران تهیه فیلم مستند شهید شاهمراد و تلاشگران عرصه بهداشت و درمان شهرستان لنجان تجلیل گردید.
شایان ذکر است که همزمان با برگزاری این آئین و در کنار قبور مطهر شهدای گمنام، نمایشگاه عکسی از فعالیت ها و اقدامات حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان ذوب آهن اصفهان برگزار گردید. این نمایشگاه مورد بازدید ویژه سردار فدا، سردار اکبری، صالحی فرماندار و سرهنگ محمدی فرمانده سپاه ناحیه لنجان و دیگر مسؤلین استان و منطقه قرار گرفت.

1400/03/05
11:32:21
5.0 / 5
579
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
تولیدو