وزیر صمت در اردستان:

معادن راكد كشور فعال می شود

معادن راكد كشور فعال می شود

به گزارش تولیدو وزیر صمت اظهار داشت: بخش قابل توجهی از معادن راکد در کشور فعال و پویا می شود و در این راستا رفع موانع و تسهیل صدور مجوزها در دستور کار قرار گرفته است.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، علیرضا رزم حسینی عصر جمعه در جمع خبرنگاران بعد از افتتاح دو واحد تولیدی در اردستان عنوان کرد: یکی از مهم ترین بخشهایی که همواره مشمول رانت ها و امضاهای طلایی بوده است صدور مجوز برای واحدهای فولادی و فرآوری صنایع فولادی است.
وی تصریح کرد: هر کس از بخش خصوصی علاقمند به فعالیت در حوزه فولاد است به شرط تأمین مواد اولیه از جانب سرمایه گذار این امکان را برای وی فراهم نموده ایم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در این راستا اختیارات لازم به استان ها واگذار شده است و تلاش ما رفع بروکراسی اداری و سایر موانع است؛ ما باید شرایطی را فراهم نماییم که زمینه رانت را از بین ببریم.
رزم حسینی با اشاره به اینکه بعضی از اختیارات شورای معادن به استان ها واگذارشده است، خاطرنشان کرد: مجوز واردات ماشین آلات معادن که امکان تولید آن در داخل کشور وجود ندارد صادر شده و موانع در این حوزه هم برطرف شده است.
گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت در اولین روز سفر خود به استان اصفهان، به بازدید از شرکت سیما کاشی و تعاونی فولاد کویر اردستان پرداخت و از نزدیک جریان مشکلات، ظرفیت ها و نیازها این واحدهای صنعتی قرار گرفت.
میزان اشتغالزایی شرکت سیما کاشی با کلید خوردن طرح در دست اجرای این واحد تولیدی ۳۰۰ نفر عنوان شده است.
مهم ترین مشکل این واحد تولیدی هم اکنون نداشتن نقدینگی و تأمین زیرساخت های آن عنوان شده است.
همچنین شرکت تعاونی فولاد کویر ظرفیت تولید ۹۵ هزار تُن آهن اسفنجی و همین میزان ظرفیت تولید شمش فولاد (به عنوان محصولات مورد نیاز صنایع ساختمانی، محصولات میانی واحدهای ذوب) را داراست و با اشتغالزایی ۲۰۰ نفر در فاز اول و مشارکت سرمایه گذار خارجی به راه افتاده است و هم اکنون ۹۰ درصد پیشرفت درخط آهن اسفنجی و ۳۵ درصد در خط شمش فولادی را دارد.


منبع:

1400/03/01
11:01:35
5.0 / 5
402
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
تولیدو