در گزارش تولیدو اعلام شد؛

عرضه خودرو در بورس فردا بررسی می شود

عرضه خودرو در بورس فردا بررسی می شود

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اعلان اینکه فردا طرح ساماندهی صنعت خودرو در این کمیسیون بررسی می شود، اظهار داشت: وزارت صمت معتقد می باشد که قیمت پایه خودرو در بورس کالا باید از طرف خودروساز تعیین شود.علی جدی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت طرح مجلس با محوریت ساماندهی صنعت خودرو، گفت: فردا یکشنبه این طرح مجدد در کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی خواهد شد و بعد از نهایی شدن در کمیسیون به صحن ارائه می شود؛ بحث ها در مورد این طرح طولانی شد واگر نه مقرر بود پیش از تعطیلات مجلس، به صحن ارائه شود.
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: یکی از مهم ترین محورهای این طرح، عرضه خودرو در بورس است که موافقان و مخالفانی در کمیسیون دارد اما احتمال تصویب این بند در کمیسیون زیاد است.
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد این که آیا این طرح در خرداد ماه نهایی می شود، اظهار داشت: این طرح در واقعی طرحی است که در مجلس قبلی آماده شده و از طرف شورای نگهبان اعاده شده بود؛ بدین سبب با توجه به این که این طرح اعاده شورای نگهبان است، بعد از ارائه به صحن، باید سریع تر در صحن تعیین تکلیف شود. البته به خاطر انتخابات شاید ۲ هفته به تعویق بیفتد.
وزارت صمت می گوید تعیین قیمت پایه حق خودروساز است
وی در مورد نظر وزارت صمت برای عرضه خودرو در بورس، اظهار داشت: وزارت صمت تلویحاً موافق این بند است اما در مورد نحوه تعیین قیمت پایه اختلافاتی وجود دارد.
جدی اضافه کرد: وزارت صمت معتقد می باشد که تعیین قیمت پایه حق خودروساز بوده و خودروساز راسا باید قیمت پایه خودرو در بورس را تعیین کند اما نمایندگان تاکید دارند که قیمت پایه با ضابطه قیمت گذاری سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و توسط شورای رقابت تعیین شود؛ در حقیقت مجلس معتقد می باشد که این مبالغ باید در خزانه دولت برود و در صنعت خودرو هزینه شود نه این که برای خودروساز باشد. درحال حاضر روی این مسائل بحث زیاد است.

1400/02/26
14:44:59
5.0 / 5
358
تگهای خبر: تولید , خودرو , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
تولیدو