نحوه محاسبه مالیات نقل وانتقال خودرو

نحوه محاسبه مالیات نقل وانتقال خودرو

به گزارش تولیدو رئیس کل سازمان امور مالیاتی در بخشنامه ای نحوه محاسبه مالیات نقل وانتقال خودرو های وارداتی و داخلی را ابلاغ نمود.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، نقل و انتقال انواع خودرو و موتورسیکلت، به استثناء ماشین های راهسازی، کارگاهی، معدنی، کشاورزی و شناورها، مشمول مالیات نقل و انتقال هستند که تولید داخل به میزان یک درصد و وارداتی دو درصد به مأخذ مذکور در تبصره (۱) ماده (۳۰) این قانون برای سال تولید است.
مأخذ محاسبه مالیات مبحث این ماده تا شش سال بعد از سال تولید، سالانه ۱۰ درصد همان مأخذ کاسته می شود و برای سالهای ششم به بعد، ۴۰ درصد مأخذ یاد شده است.
در این زمینه، امید علی پارسا - رئیس سازمان امور مالیاتی - در ابلاغیه به امور مالیاتی شهر و استان تهران، اعلام قیمت فروش انواع خودرو های تولید داخل و مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی انواع خودرو های وارداتی مبحث مواد (۴۲) و (۴۳) قانون مالیات بر ارزش افزوده و ماده (۱۷) قانون مالیات های مستقیم را ابلاغ نمود.
در این بخشنامه آمده است، بدینوسیله جداول مبحث بندهای (۲) و (۴) پیوست بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۹/۷۰ مورخ ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ در خصوص اعلام قیمت فروش انواع خودرو های تولید داخل و مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی انواع خودرو های وارداتی مبحث مواد (۴۲) و (۴۳) قانون مالیات بر ارزش افزوده و ماده (۱۷) قانون مالیات های مستقیم که مبنای محاسبه مالیات و عوارض مبحث مواد ذکر شده و همینطور حق الثبت مبحث ماده (۱۲۳) اصلاحی قانون ثبت قرار می گیرد، به شرح جداول ضمیمه (قابل الکترونیکی) با عناوین ذیل اصلاح و ارسال می شود:
۱- قیمت فروش مبنای محاسبه مالیات نقل و انتقال خودرو های تولید داخل
۲- مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی مبنای محاسبه مالیات نقل و انتقال خودرو های وارداتی (اصلاحی)
۳- قیمت فروش مبنای محاسبه مالیات و عوارض شماره گذاری و عوارض سالیانه خودرو های تولید داخل
۴- مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی مبنای محاسبه مالیات و عوارض شماره گذاری و عوارض سالیانه خودرو های وارداتی (اصلاحی)1400/02/23
10:44:50
5.0 / 5
753
تگهای خبر: تولید , خودرو , سازمان , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
تولیدو