سایپا ظرفیت جهش تولید خودرو های با كیفیت و متنوع را دارد

سایپا ظرفیت جهش تولید خودرو های با كیفیت و متنوع را دارد

به گزارش تولیدو یک نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به تصمیم مدیران سایپا برای رفتن به سمت تولید خودرو های با کیفیت اظهار داشت: سایپا ظرفیت جهش تولید خودرو های با کیفیت و متنوع را دارد.به گزارش تولیدو به نقل از مهر به نقل از سایپا، پرویز اوسطی نماینده قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با تکیه بر لزوم پشتیبانی از صنعت خودروی کشور و تشویق مدیران خودروساز به سمت تولید خودرو های باکیفیت، عنوان کرد: ما در مباحث در ارتباط با تولید، بخشی تحت عنوان مهندسی ارزش داریم یعنی کارهای تولیدی باید لحظه به لحظه، روز به روز و سال به سال به سمت ارتقای کیفیت حرکت کنند.
وی اضافه کرد: در کشور ما در بخش تولید در حال رقابت با دیگر کشورها هستیم و باید بازار صادراتی در بخش های مختلف تولیدی همچون کشاورزی، صنعتی، دامداری و دامپروری به کشورهای جهان نگاه ویژه داشته باشیم.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در همین راستا به تصمیم مدیران شرکت سایپا برای رفتن به سمت سایپای نوین اشاره نمود و بیان داشت: در بحث صنعت خودرو باید به سمت بومی سازی و تولید خودرو های داخل حرکت نماییم و قطعات خودرو هم در داخل تولید شود.
اوسطی ضمن اشاره به پیشرفت های صنعت دفاعی کشور و همکاری سایپا با وزارت دفاع و شرکتهای زیر مجموعه این وزارت خانه برای تولید قطعات خودرو اظهار داشت: این همکاری در جهت ارتقای صنعت خودروی کشور است و ما در بحث خودرو هم می توانیم همچون صنعت دفاعی پیشرفت های خوبی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه حرکتی که شرکت سایپا شروع کرده خیلی خوب و مبارک است، اضافه کرد: رفتن به سمت تولید خودرو های متنوع و باکیفیت مثل شاهین اقدامی بسیار مثبت شرکت سایپا است.
وی ضمن اشاره به انعقاد قرارداد شرکت سایپا با شرکتهای دانش بنیان تحت مجموعه وزارت دفاع خاطرنشان کرد: دخیل کردن وزارت دفاع در بحث تولید قطعات خودرو اقدام بسیار خوبی است و اساسا با ورود وزارت دفاع به صنعت خودرو میتوان به آینده این صنعت امیدوار بود.
اوسطی تاکید کرد: با ورود متخصصین وزارت دفاع و شرکتهای دانش بنیان شاهد یک جهش تولید هم در بحث کمیت و هم کیفیت و هم تنوع خودرو خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد: اساسا شرکت سایپا می تواند به نیازهای داخلی پاسخ دهد و این توان و ظرفیت در میان مدیران شرکت سایپا وجود دارد.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزود: سایپا هم دانش و هم زیرساخت های لازم برای حرکت به سمت تولید خودرو های باکیفیت را دارد منتهی باید برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد و عزمی از جانب مسئولین نشان داده شود که این در میان مدیران سایپا وجود دارد.


منبع:

1400/02/22
22:43:33
5.0 / 5
316
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
تولیدو