فرصتی برای برندسازی و تأمین مالی طرح های فناورانه

فرصتی برای برندسازی و تأمین مالی طرح های فناورانه

به گزارش تولیدو صندوق نوآوری و شکوفایی درصدد است تا با برگزاری مسابقه تلویزیونی منابع مالی جدیدی برای توسعه محصولات فناورانه و برندسازی محصولات به اکوسیستم نوآوری کشور تزریق کند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف "تامین مالی جمعی" طرح های فناورانه مسابقه تلویزیونی با عنوان "کارویا" ساخته شده و تابستان سال جاری از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد و طی آن بیشتر از ۱۲۰ شرکت دانش بنیان و فناور به رقابت می پردازند تا طرح های سرمایه پذیر برتر وارد فرایند تأمین مالی جمعی شود.
"تامین مالی جمعی" یکی از ابزارهای تأمین مالی نوآوری، بخصوص برای طرح های نسبتاً کوچک است که اخیراً به همت سازمان بورس و اوراق بهادار عملیاتی شده است و در چارچوب آن، اشخاص حقیقی و حقوقی علاقه مند فارغ از سن، جنس و موقعیت جغرافیایی می توانند از راه سکوهای معتبر و مورد تایید شرکت فرابورس ایران، در تأمین مالی طرح ها مشارکت کرده و در سود و زیان آنها شریک شوند.
در این روش منابع جدید مالی فراتر از منابع بخش دولتی یا عمومی موجود و با ماهیت بخش خصوصی به زیست بوم دانش بنیان تزریق می شود.
صندوق نوآوری و شکوفایی هم به منظور تسهیل و تقویت تأمین مالی جمعی در طرح های دانش بنیان با رویکرد غیرمستقیم مبادرت به برگزاری این مسابقه تلویزیونی کرده است و شرکتهای دانش بنیان و استارت آپ ها می توانند تا ۱۸ اردیبهشت ماه جاری ویدئو عرضه ۳دقیقه ای طرح خویش را از راه پیام رسان های تلگرام یا "بله" به شماره تلفن ۰۹۹۲۵۳۸۵۸۹۳ ارسال نمایند.
طی این رویداد رقابتی، صندوق نوآوری و شکوفایی بازگشت ۸۰ درصد اصل سرمایه گذاری انجام شده از راه سرمایه گذاران حقیقی را تضمین می نماید. به عبارت دیگر، اشخاص حقیقی که در تأمین مالی جمعی مشارکت داشته باشند، در صورت شکست طرح، با زیان قابل توجهی مواجه نشده و می توانند ۸۰ درصد اصل سرمایه خویش را از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت نمایند.
از طرفی شرکت ها با شرکت در این رقابت می توانند حداکثر ۴ میلیارد تومان سرمایه جسورانه برای توسعه طرح های خود از راه تأمین مالی جمعی کسب کنند.
"توانایی تأمین ۱۰ درصد سرمایه مورد نیاز برای توسعه طرح های فناورانه"، "دانش بنیان و فناور بودن شرکت کنندگان" و "بازگشت سرمایه در حداکثر یک دوره ۱۲ ماهه" از دیگر شروط مشارکت شرکت ها در این مسابقه است.1400/02/14
20:53:45
5.0 / 5
490
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
تولیدو