معاون وزیر راه و شهرسازی:

امسال ساخت و ساز رونق می گیرد

امسال ساخت و ساز رونق می گیرد

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با اقداماتی همچون طرح اقدام ملی، طرح جهش تولید مسکن و همین طور تسهیلات مناسبی که مجلس تعیین کرده، سال پررونقی در حوزه ساخت و ساز خواهیم داشت.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: دولت برای کنترل بازار مسکن برنامه هایی را بطور همزمان در دستور کار دارد؛ یکی از اقدامات، مالیات بر خانه های خالی است. اقدام دیگر تکمیل سریعتر مسکن مهر است که حدودا تمام شده است. سومی ارائه تسهیلات به واحدهای نیمه تمام خواهد بود که چندین بار اعلام کردیم هرکسی واحد نیمه کاره دارد که به لحاظ کمبود نقدینگی نتوانسته تمام کند ما در قالب طرح اقدام ملی به او تسهیلات می دهیم تا پروژه خودرا به پایان برساند.
وی ادامه داد: از جانب دیگر در قالب طرح اقدام ملی، پروژه های مختلفی به تعداد بیش از ۵۳۰ هزار واحد در حال اجراست.
محمودزاده اشاره کرد: امسال همین طور مجلس در قانون بودجه اعتبار خوبی برای تسهیلات مسکن تعیین کرده که با همراهی نظام بانکی سال پررونقی در عرصه تولید مسکن خواهد بود. قانون جهش تولید مسکن نیز که مصوب مجلس است و الان در شورای نگبهان قرار دارد ریل گذاری لازم را به وجود می آورد تا بتوان تولید مسکن را افزایش داد و در حد نیاز سالیانه راه اندازی کرد.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بطور کلی اقدامات کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت را در وزارتخانه دنبال می نماییم. کوتاه مدت، مالیات خانه های خالی است. میان مدت طرح اقدام ملی و بلندمدت برنامه ریزی برای تولید و عرضه مسکن در پنج سال آینده است. در این خصوص به همه استانها اعلام شده تا زمین مناسب برای پنج سال آینده را بمنظور ساخت و ساز تامین کنند تا دولتها در آینده مجبور نباشند از صفر شروع کنند.
وی همین طور درباره آمار خانه های خالی اظهار داشت: تا زمانی که آمار جدیدی از تعداد خانه های خالی نداشته باشیم تعداد ۲.۶ میلیون واحد مسکونی خالی برمبنای سرشماری سال ۱۳۹۵ ملاک خواهد بود. البته امسال آمار جدید ارائه می شود.
بگفته محمودزاده، کسانی هستند که تعداد زیادی واحد مسکونی دارند و بعنوان سرمایه نگهداری می کنند. اشکالی هم ندارد فقط اصرار دولت بر این است که خالی نباشد. برای حل مساله مسکن باید همه برنامه ها همزمان فعال شود نه اینکه فقط با تولید بخواهیم مساله را حل کنیم؛ برای اینکه در خوش بینانه ترین حالت یک تا دو سال زمان می برد تا محصول وارد بازار مسکن شود. در این مقطع باید بازار را مدیریت کنید.1400/02/14
14:06:25
5.0 / 5
894
تگهای خبر: بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
تولیدو