در نشست هماهنگی كمیسیون مشترك همكاری های اقتصادی ایران و تركیه انجام شد

تاكید واعظی بر ارتقای سهم بخش خصوصی ایران و تركیه در روابط و همكاریهای فیمابین

تاكید واعظی بر ارتقای سهم بخش خصوصی ایران و تركیه در روابط و همكاریهای فیمابین

به گزارش تولیدو رئیس دفتر رئیس جمهور با اعلان اینکه نشست کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی در حقیقت نقشه راه یکساله کشورها برای توسعه روابط را مشخص می کند، اضافه کرد: گسترش روابط با همسایگان جایگاه بسیار مهمی در سیاست خارجی همه کشورها دارد و ترکیه همیشه همسایه مهم ایران بوده و هست. پس باید نهایت تلاش خودرا به کار بگیریم تا در نشست آتی کمیسیون مشترک همکاری ها روابط را یک گام به پیش ببریم.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور قبل از ظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی بیست و هشتمین نشست کمیسیون مشترک همکاریهای ایران و ترکیه با اشاره به برگزاری مجازی این جلسه در روز چهارشنبه 8 اردیبهشت ماه و با اعلان اینکه برگزاری این جلسه در فضای مجازی نمی تواند بطور کامل اهداف نشست واقعی را محقق کند، اظهار داشت: بطور طبیعی برگزاری نشست های کمیسیون مشترک در فضای حقیقی، با دیدارها و گفت وگوهای گوناگون با مقامات عضو چنین کمیسیون هایی هم راه است که این دیدارها می توانند خیلی از موانع کوچک و بزرگ بر سر راه گسترش تعاملات و روابط را از میان بردارند.
واعظی گزارش های ارائه شده از طرف مسئولان کمیته های مختلف این کمیسیون درباره رایزنی ها برای برگزاری موفق تر نشست مجازی کمیسیون را مطلوب توصیف کرد و گفت: شیوع ویروس کرونا برای همه کشورها همچون ترکیه و ایران و نیز تعاملات بین المللی مشکلاتی به وجود آورده است که باید اهتمام نماییم با برگزاری چنین نشست ها و رایزنی هایی بر این مشکلات غلبه نماییم.
رئیس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و ترکیه، اشاره کرد: در تمام کمیسیون های مشترک همکاری که شرکت کرده یا ریاست آنرا برعهده داشته ام، همیشه بر حضور و ارتقای سهم بخش خصوصی در تعاملات تاکید زیادی داشته ام و در این جلسه نیز باید برای تسهیل همکاری ها و روابط بخش های خصوصی دو کشور رایزنی کرده و نهایت تلاش خودرا به کار بگیریم.
واعظی همین طور بر لزوم گسترش همکاری ها و تعاملات استان های همجوار مرزی دو کشور و اهمیت و تاثیر آن بر ارتقای سطح روابط دوجانبه اصرار کرد.
در این نشست دکتر بهمن حسین پور دبیر کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه نیز گزارشی از روند اقدامات و رایزنی های انجام گرفته برای برگزاری این جلسه ارائه کرد.
منبع:

1400/02/07
11:11:48
5.0 / 5
348
تگهای خبر: اقتصاد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
تولیدو