شركت بازرگانی دولتی اعلام كرد؛

همه خریدهای تضمینی گندم سال جاری مشمول جایزه هزارتومانی خواهند شد

همه خریدهای تضمینی گندم سال جاری مشمول جایزه هزارتومانی خواهند شد

به گزارش تولیدو شرکت بازرگانی دولتی ایران از مصوبه سازمان برنامه و بودجه در مورد پرداخت جایزه ۱۰ هزار ریالی به ازای تحویل هر کیلوگرم گندم اطلاع داد.به گزارش تولیدو به نقل از شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، به منظور تحقق شعار سال و پشتیبانی از تولید، با موافقت ریاست جمهوری و تصویب سازمان برنامه و بودجه، جایزه ۱۰ هزار ریالی به ازای تحویل هر کیلوگرم گندم در نظر گرفته شده است.
همچنین این اطلاعیه تاکید کرده است جای هیچگونه نگرانی برای کشاورزانی که تابحال گندم خویش را به مراکز خرید تحویل داده و یا در حال تحویل هستند وجود ندارد و به محض مشخص شدن سازوکار و روش اجرایی آن، این جایزه به همه گندم کارانی که محصول خویش را به مراکز خرید این شرکت تحویل بدهند تعلق خواهد گرفت.
به گزارش تولیدو به نقل از مهر، دولت روز گذشته در یک بدعت تازه و با دور زدن قانون، به جای اصلاح نرخ خرید تضمینی گندم از کانال شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک، در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت یکهزارتومان تحت عنوان «جایزه سرعت در تحویل» به نرخ قبلی گندم اضافه کرد و به این ترتیب، نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری، به استناد تصمیم روز گذشته دولت، ۵ هزارتومان خواهد بود.
دولت نه تنها قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی را دور زد بلکه نرخ ۵ هزارتومانی، هزینه های تولید را پوشش نمی دهد و تشکل های کشاورزی نسبت به این نرخ معترض هستند. رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور روز گذشته در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از تعیین قیمت ۵ هزار تومان برای خرید تضمینی گندم، خواهان ورود شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک به مبحث و اصلاح قیمت از جانب این شورا شده بود (جزئیات بیشتر).


1400/02/01
22:52:39
5.0 / 5
684
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خرید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
تولیدو