بررسی نحوه تحقق شعار سال در كمیسیون صنایع

بررسی نحوه تحقق شعار سال در كمیسیون صنایع

تولیدو: سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس از بررسی نحوه تحقق شعار سال در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد.


حجت الله فیروزی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز (یکشنبه) کمیسیون صنایع، اظهار داشت: در جلسه امروز نحوه تحقق شعار سال بررسی گردید. برمبنای گزارشات ارائه شده، اصلاح نگرش بمنظور تحقق شعار سال امری لازم است برای اینکه با رویکرد فعلی شعار سال محقق نمی گردد.
وی ادامه داد: ارتقای انگیزه را یکی دیگر از عوامل اصلی در تحقق شعار سال یعنی «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی» است. اصلاح سیستم انگیزشی، بهبود محیط کسب وکار، بسترسازی برای ورود آسان سرمایه گذاران و کارآفرینان به کارهای مولد اقتصادی، ثبات بخشی به اقتصاد و ارتقاء سطح اعتماد بخش خصوصی به حاکمیت همچون الزامات تحقق شعار سال است، برای اینکه هم اکنون بی ثباتی اقتصادی همچون تغییرات مستمر نرخ ارز و تامین مواد اولیه سبب لطمه به اعتماد بخش خصوصی شده است.
فیروزی ادامه تعیین صنایع حاضر اهمیت برای دریافت حمایت ها همچون اصلی ترین ضرورت ها است، از آنجائیکه عرصه تولید بسیار گسترده است باید با تعیین اولویت ها و حمایت موثر اهداف مورد نظر را به دست آورد.
سخنگوی کمیسیون صنایع تصریح کرد: ضرورت تغییر در سیاست واردات و توسعه صادرات یکی دیگر از موارد طرح شده در نشست امروز بود، برقراری تعامل سازنده با جهان و عضویت در معاهده های بین المللی یکی از الزامات صادرات است. بر طبق گزارش های وزارت صنعت، معدن و تجارت و بخش خصوصی دستگاه های متولی صدور مجوز برای کارهای تولیدی عملکرد موفقی نداشتند.
منبع:

1400/01/22
21:11:16
5.0 / 5
694
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
تولیدو