سرپرست معاونت معدنی وزیر صمت ؛

واگذاری محدوده های معدنی در نیمه دوم فروردین كلید می خورد

واگذاری محدوده های معدنی در نیمه دوم فروردین كلید می خورد

سرپرست معاونت معدنی وزیر صمت اظهار داشت:  واگذاری محدوده های معدنی قبل از سال 1400 میسر نشد و اجرای طرح به نیمه دوم فروردین سال 1400 موکول شد.اردشیر سعدمحمدی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه همه محدوده های معدنی بلوکه شده شناسایی شده اند، گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده در سال ۹۹ قرار شد که همه محدوده ها و پهنه های معدنی بلوکه شده، بوسیله مزایده واگذار شوند.
سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت اضافه کرد: ما در این طرح به دنبال عرضه پهنه ها و محدوده هایی که مالک ندارند و بلا استفاده مانده اند، هستیم و در وهله اول محدوده ها، پهنه ها و معادنی که به دلیلهای منابع طبیعی، حفاظت محیط زیست یا مشکلات فنی غیرفعال مانده اند، هدف ما نیستند.
وی افزود: قرار بر این بود تا واگذاری قبل از سال ۱۴۰۰ به شیوه سراسری در سطح کشور اجرائی شود، اما باتوجه به عضویت دو نماینده مجلس در شورای معادن استانها (در حوزه هر استان) و یکی شدن زمان این جریانات با بررسی بودجه در مجلس، امکان برگزاری جلسات فراهم نشد.
سعدمحمدی اظهار داشت: بدین جهت پیاده کردن طرح واگذاری محدوده های معدنی در غیبت نمایندگان که در مجموع ۶۴ نفر هستند، تا قبل از سال ۱۴۰۰ میسر نشد و اجرای طرح به نیمه دوم فروردین سال ۱۴۰۰ موکول شد.
سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت تصریح کرد: بحث اصلی، بحث رقابت است و هرکس که بتواند کیفیت بالاتر و قیمت تمام شده کمتری ارائه کند، مزایده را خواهد برد. هدف کنترل قیمت است و مشکلی هم در زمینه آزادسازی پهنه های بلوکه شده و واگذاری به سرمایه گذاران علاقمند وجود ندارد.

1400/01/12
15:02:46
5.0 / 5
688
تگهای خبر: قیمت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
تولیدو