وزیر صنعت:

واردات پارسال 10 میلیارد دلار كاهش پیدا كرد

واردات پارسال 10 میلیارد دلار كاهش پیدا كرد

وزیر صمت از کاهش ۱۰ میلیارد دلاری حجم واردات کشور پارسال و هدایت بخشی از آن به سمت تولید داخل اطلاع داد.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، علیرضا رزم حسینی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت درباره شعار سال جاری اظهار داشت: از مقام معظم رهبری بابت نامگذاری سال جاری به تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها سپاسگزاری می کنم. ۱۱ سال است که رهبر معظم انقلاب موضوعات اقتصادی را بعنوان نام سال ها انتخاب می کنند. بویژه ۳ سال گذشته که به تولید توجه ای ویژه شده است.
وی اضافه کرد: وزارت صمت در کنار وزارت خانه های نفت و جهاد کشاورزی برای تولید گام بر می دارند؛ سال قبل ۱۰ میلیارد دلار از حجم واردات کشور را کاهش دادیم که بخشی از آن به سمت تولید داخل رفت و این روند را سال جاری هم ادامه خواهیم داد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: بخش عمده ای از واردات ما کالاهای واسطه ای برای تولید است و ۵۰ درصد واردات سال قبل هم از محل صادرات و با استفاده از سامانه نیمای بانک مرکزی انجام شد.
رزم حسینی با تکیه بر اینکه سال جاری مسیر سرمایه گذاری در تولید را هموارتر می نماییم اظهار داشت: بخشی ازمانع زدایی ها به لغو قوانین بر می گردد؛ سال قبل برخی قوانین مخل تولید را به مجلس عرضه دادیم. کمیسیون های تخصصی مجلس همکاری خوبی با وزارت صمت داشتند.
وی درباره پشتیبانی از تولید اظهار داشت: سال جاری مقرر است معادن را فعال تر نماییم. از همین رو در انتها ماه جاری ۴ تا ۵ هزار معدنی که کارهای اداری صدور مجوز آن انجام شده ولی افراد آنرا فعال نکرده اند آزاد خواهیم کرد و به صورت مزایده به دست مردم می دهیم که هم به تولید و هم به صادرات و اشتغال کمک شایانی خواهد نمود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت رشد صنعتی ایران در سال ۹۹ را ۷.۵ درصد عنوان و اظهار نمود: روابط وزارت صمت با تشکل ها، اتاق بازرگانی و صنعتگران افزایش خواهد یافت و سال جاری به دنبال رونق تولید هستیم.


منبع:

1400/01/05
16:41:15
5.0 / 5
795
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
تولیدو