معاون وزیر صمت اعلام كرد:

رشد شایان توجه تولید در ۱۷ رشته مهم صنعتی

رشد شایان توجه تولید در ۱۷ رشته مهم صنعتی

معاون امور صنایع وزارت صمت اظهار داشت: فاکتورهای آماری حکایت از روند روبه رشد در صنایع راهبردی دارد و از 27 زنجیره صنعتی 17 محصول صنعتی با رشد چشمگیری روبه رو بوده اند.


به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهدی صادقی نیارکی با بیان این مطلب، اضافه کرد: سال ۹۹را با دو تهدید بزرگ شیوع ویروس منحوس کرونا و تشدید محدودیت های بین المللی شروع کردیم و به ر غم تمام چالش هایی که برای کشور به همراه داشت با همکاری دلسوزانه مردم و صنعتگران عزیز کشورمان به فرصتی برای جهش بخش صنعتی کشور تبدیل شد.
وی اشاره کرد: نظام اسلامی با همراهی ملّت و تلاش و تدبیر دولت و در اجرای منویات مقام معظم رهبری توانست گام های بزرگی در حوزه خوداتکایی در تولید محصولات مقابله با بیماری کرونا و توسعه صنعتی کشور بردارد.
معاون امور صنایع وزارت صمت افزود: در شرایطی که اغلب کشور ها با مشکل کمبود ماسک ومواد ضد عفونی کننده دست به گریبان بودند، جهادگران عرصه صنعت با کوشش های شبانه روزی و ظرف مدت زمان کوتاهی توانستند، کشور را در تولید محصولات مقابله با کرونا خوداتکاء نمایند.
صادقی نیارکی اظهار داشت: سال ۹۹ را در حالی به انتها رساندیم که شاهد افزایش بیش از ۱۳۵ برابری تولید ماسک سه لایه و۲۱۳ برابری تولید ماسک N۹۵ در کشور هستیم و دستاوردهای خوبی در ساخت تجهیزات و ماشین آلات تولید ماسک بدست آوردیم.
وی افزود: در کنار توانمندسازی صنایع در تولید محصولات مقابله با کرونا شاهد افزایش رغبت سرمایه گذاری در بخش صنعتی کشور بودیم واشتغالزایی در کشور بیش از ۲۲درصد رشد داشت و بیش از ۶ هزار و ۴۹۱ واحد صنعتی به مرحله بهره برداری رسیدند.
معاون امور صنایع وزارت صمت احیاء واحدهای راکد را دستاورد دیگری دانست که در سال ۹۹ برای کشور رقم خورد و بیان کرد: بیش از ۱۴۸۷واحدی تولیدمتوقف به چرخه تولید بازگشتند.
وی اشاره کرد: همین طور فاکتورهای آماری حکایت از روند روبه رشد در صنایع راهبردی نظیر لوازم خانگی، خودرو، پتروشیمی، لاستیک و.. دارد و از بین ۲۷ زنجیره صنعتی ۱۷ محصول صنعتی با رشد چشمگیری روبه رو بوده اند.
معاون امور صنایع وزارت صمت در پایان، ضمن تبریک و تهنیت سال جدید، مراتب قدردانی خودرا از کوشش های صادقانه جامعه صنعتی کشور و همکارانش در مجموعه وزارت صنعت، معدن وتجارت ابراز داشت و اظهار داشت: با این امید که سال پیش رو، سالی سرشار از نشاط و موفقیت و به دور از رنج و محنت برای مردمان سرزمینم باشد و شاهد شکوفایی و اعتلای کشور عزیزمان ایران باشیم.

1400/01/03
13:21:43
5.0 / 5
795
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو