كمك 4 و نیم میلیارد دلاری دولتی به شركت های سعودی

كمك 4 و نیم میلیارد دلاری دولتی به شركت های سعودی

تولیدو: صندوق توسعه صنعتی سعودی در سال 2020 حدود 4.5 میلیارد دلار حمایت برای شرکت های عمدتاً کوچک فراهم نمود که از شیوع پاندمی ویروس کرونا لطمه دیده بودند.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، این وامها به ۲۰۱ شرکت در بخشهای صنعتی، معدنی، انرژی و لجستیک داده شدند و شامل تعدادی از وامهایی بودند که به وضعیت بحران سلامتی جهانی ارتباط نداشتند.

این آمار چشم انداز بیشتری درباره وسعت کمک عربستان سعودی به شرکت های کوچکتر که شامل برنامه تعویق وام ۲۰.۵ میلیارد دلاری بانک مرکزی می شود، فراهم نمود.

صندوق توسعه صنعتی سعودی در دهه ۱۹۷۰ برای فراهم کردن وامهای میان مدت و بلندمدت برای بخش صنعتی تاسیس شد. این صندوق صنعتی در ژوئن اقداماتی به ارزش حدود یک میلیارد دلار را بمنظور پشتیبانی از بیش از ۵۰۰ شرکت صنعتی لطمه دیده از شیوع پاندمی به اجرا گذاشت که شامل تعویق و تغییر شرایط اقساط وام بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، صندوق توسعه صنعتی سعودی فاینانس پروژه های انرژی، لجستیک و معدنی در عربستان سعودی را در سال ۲۰۱۹ شروع کرد. ابراهیم المجل، مدیرعامل این صندوق اظهار نمود: این صندوق امسال به مشارکتهایش با هدف جذب سرمایه گذاری و تبدیل عربستان به یک قدرت صنعتی پیشتاز و یک هاب لجستیک جهانی ادامه خواهد داد.

منبع:

1400/01/01
12:40:14
5.0 / 5
706
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
تولیدو