نسبت به سال ۹۸ صورت گرفت

رشد۰ و شش دهم تا ۷ و شش دهم درصدی مجوزهای معدنی تا اختتام بهمن ماه امسال

رشد۰ و شش دهم تا ۷ و شش دهم درصدی مجوزهای معدنی تا اختتام بهمن ماه امسال

از شروع سال جاری تا اختتام بهمن ماه، تمامی مجوزهای معدنی صادر شده به لحاظ تعدادی، میزان اشتغال افراد در معادن و سرمایه گذاری صورت گرفته به جهت اکتشافات جدید در مقایسه با زمان مشابه سال قبل افزایش یافته است.


ربه گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، طبق گزارش وزارت صنعت و معدن و تجارت (صمت)، میزان صدور مجوزهای معدنی و میزان اشتغال در معادن گرچه افزایشی بوده است اما این افزایش زیر ۱۰ درصد و برای پروانه اکتشاف زیر یک درصد است.
در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۹ معادل ۸۸۷ فقره پروانه اکتشاف صادر شده که نسبت به ۸۸۲ فقره صدور پروانه اکتشاف صادر شده در زمان مشابه سال قبل ۰.۶ درصد افزایش داشته است.
همین طور طی مدت مذکور سال جاری با افزایش ۲.۴ درصدی در صدور گواهی کشف معادن، ۴۷۰ فقره از این مجوز معدنی صادر گردیده است. در مجموع ۱۱ ماه ابتدایی سال قبل ۴۵۹ فقره گواهی کشف صادر شده بود.
طبق آمار وزارت صمت، در صدور پروانه بهره برداری طی ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۹ نسبت به زمان مشابه سال بیشترین رشد صدور مربوط به پروانه بهره برداری است که با رشد ۷.۶ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل از ۵۲۳ فقره صادر طی ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۸ به ۵۶۶ فقره در زمان مشابه سال ۱۳۹۹ رسیده است.
اما بیشترین درصد رشد این گزارش مختص سرمایه صرف شده برای عملیات اکتشاف است که در مجموع ۱۱ ماهه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲۸.۲ درصد افزایش یافته است. سرمایه مجوزهای صادره برای گواهی کشف معادن که معادل هزینه صرف شده برای عملیات اکتشاف بوده است، در ۱۱ ماهه امسال ۱۳۰۲ میلیارد ریال است و این در حالیست که در زمان مشابه سال قبل ۱۰۱۵ میلیارد ریال صرف شده بود.
همین طور میزان اشتغال بواسطه صدور پروانه های بهره برداری نیز نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد ۳.۳ درصدی داشته است. در ۱۱ ماهه سال قبل ۴۴۱۶ نفر مشغول شدند اما در زمان مشابه امسال، میزان اشتغال در این عرصه به ۴۵۶۳ نفر رسیده است.1399/12/27
11:41:06
0.0 / 5
743
تگهای خبر: سرمایه گذاری , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
تولیدو