وزارت جهادكشاورزی آمار غلط داد؛

دبیر ستاد تنظیم بازار خبر مهر را تایید كرد تولید مرغ كافی نیست

دبیر ستاد تنظیم بازار خبر مهر را تایید كرد تولید مرغ كافی نیست

به گزارش تولیدو دبیر ستاد تنظیم بازار با اعلان اینکه نتوانستیم در مهار گرانی موفق باشیم، اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی اعلام نموده تولید را انجام داده است،  اما برآوردهای ما این مساله را نشان نمی دهند.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، عباس قبادی امروز در یک برنامه خبری خبر اخیر خبرگزاری مهر در خصوص کاهش جوجه ریزی را تأیید کرد و با اشاره به اینکه نتوانستیم در مهار گرانی موفق باشیم، اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی اعلام نموده تولید را انجام داده است، اما برآوردهای ما این مورد را نشان نمی دهند.
خبرگزاری مهر ۱۷ اسفند ماه از کاهش شدید جوجه ریزی در مرغداری های سطح کشور آگاهی داده و به نقل از یکی از فعالان صنعت طیور نوشته بود: به علت کاهش جوجه ریزی، تولید مرغی که باید برای مصارف شب عید انجام می شد، کاهش یافته است و آماری که مسئولان از تولید و عرضه مرغ می دهند، با واقعیت همخوانی ندارد.(جزئیات بیشتر)
وزارت جهاد به اندازه کافی مرغ تولید نکرده است
وی در مورد وضعیت تنظیم بازار مرغ اظهار داشت: کارگروه تنظیم بازار نقش تنظیم گری و ابلاغ مصوبه را دارد؛ نیاز کشور حداکثر ۱۱۰ تا ۱۱۵ میلیون قطعه جوجه است که به وزارت جهاد کشاورزی تکلیف کرده بودیم که ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام دهد و گفتیم اگر این اتفاق نیفتد باید ۵۰ هزار تن مرغ وارد کنند.
قبادی اضافه کرد: وزارت جهاد کشاورزی اعلام نموده تولید را انجام داده است، اما برآوردهای ما این مورد را نشان نمی دهند.
دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به اینکه تهران استان گیرنده مرغ است و تولیدکننده نیست، اظهار داشت: به مدیران استانی تامین کننده مرغ تهران دستور داده شد نسبت به تامین مرغ مورد نیاز اقدام نمایند و مشکل مرغ در تهران تا یکی دو روز آینده حل می شود.
وی ضمن اشاره به اینکه سیب و پرتقال بیشترین تقاضا را دارد، عنوان کرد: تا ایام پایانی سال در ۲۵۶ نقطه میوه با کیفیت و قیمت مناسب عرضه می شود که تا چند روز آینده به ۲۷۰ نقطه می رسد. هم اکنون حدود ۷۰ درصد مردم تهران میوه مورد نیاز خودرا از میادین میوه و تره بار تهیه می کنند که در این میادین قیمت میوه حداقل ۳۵ تا ۴۰ درصد کمتر از قیمت میوه در سطح شهر است که البته همین هم گران است. ستاد تنظیم بازار در مشکلات اقتصادی نقش آن چنانی ندارد.
دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به اینکه انبوهی میوه در میادین میوه و تره بار موجود است بدون اینکه صفی وجود داشته باشد، اضافه کرد: توزیع میوه برای تنظیم بازار شب عید از روز گذشته شروع شده است. هزینه تولید در کشور بسیار بالا رفته است. همین سبد میوه، نوع کود و سم استفاده شده، حقوق کارگری، حمل و نقل و … به شدت افزایش یافته است بدین سبب میوه ای که از باغ می آید هزینه بالایی دارد؛ دیشب که رصد کردیم بهترین پرتقال در میادین میوه و تره بار تهران ۱۱ هزار و ۸۰۰ و سیب ۸ هزار و ۹۰۰ تومان است.
وی در مورد بازرسی ها و رسیدگی به تخلفات گران فروشی بیان داشت: در دو ماه گذشته ۱۵ هزار و ۴۵۰ پرونده تخلف به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان تشکیل و به تعزیرات ارسال شده است. وقتی مقام معظم رهبری هم به این مورد ورود می کنند دیگر هیچ خط قرمزی برای برخورد وجود ندارد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه بازخورد همه مشکلات کشور در تنظیم بازار دیده می شود، اظهار داشت: برای تامین بازار شب عید حدود ۴۰ هزار تن میوه ذخیره سازی شده است ضمن اینکه استانداران و کارگروه های تنظیم بازار استانی هر مقدار که درخواست داشته باشند ارسال و توزیع می شود.
وی اضافه کرد: مردم تمایل به مصرف مرغ گرم دارند اما توزیع مرغ منجمد در سطح شهر تهران را نیز در دستور کار داریم.
مشکل تامین روغن نداریم
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد روغن نیز اظهار داشت: مشکل تامین روغن نداریم؛ مصرف روغن ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تن است و هم اکنون ۲۰۰ هزار تن روغن تولید می شود.
قبادی بیان داشت: فروش روغن همراه با کالای دیگر تخلف است. مستنداتی در مورد فروش کالای الزامی با روغن در سطح بازار مشاهده نکرده ایم.
نتوانستیم در مهار گرانی موفق باشیم
قبادی عنوان کرد: به اعتقاد من موضوع گرانی نشان داده است که من و همکاران من در ستاد تنظیم بازار نتوانسته ایم موفق عمل نماییم و وقتی مقام معظم رهبری نیز در این موضوعات ورود می فرمایند نشان داده است ما نتوانسته ایم موفق عمل نماییم اما تمام مجموعه های دولتی، دستگاههای امنیتی و بازرسی ها با همکاری هم تلاش می کنند تا این مشکلات را حل کنند.


منبع:

1399/12/24
22:52:05
0.0 / 5
903
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
تولیدو