وزیر صمت:

جرائم در مورد متخلفان روغن بازدارنده نمی باشد

جرائم در مورد متخلفان روغن بازدارنده نمی باشد

به گزارش تولیدو وزیر صمت با اشاره به افزایش 25 درصدی توزیع روغن در 2 ماه گذشته، اظهار داشت: با وجود بازرسی های مستمر، آنقدر جرایم بازدارنده نمی باشد و باید دراین زمینه بررسی هایی لازم صورت گیرد.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صمت، علیرضا رزم حسینی در جلسه ستاد تنظیم بازار که بامداد امروز ۲۳ اسفند به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، با اشاره به هماهنگی خوب به وجود آمده بین دستگاهای مرتبط، و با استناد به گزارشات سازمان ها و بخش های ذیربط در وزارت صمت، گفت: ۲ قلم کالای سیب و پرتقال بعنوان کالاهای پرمصرف این ایام مورد نظر وزارت صمت بود که خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته دراین زمینه، شرایط عرضه این دو قلم کالا در بازار هم از نظر کیفیت و هم قیمت، شرایط مطلوبی است.
قیمت گذاری تنها برای کالاهای دریافت کننده یارانه دولتی است
وزیر صنعت، معدن و تجارت، با تاکید بر اینکه وزارت صمت تنها مسئول تنظیم بازار کالاهایی است که یارانه از دولت دریافت می کنند، اظهار داشت: طبق قانون، وزارت صمت تنها مسئول قیمت گذاری کالاهایی است که از یارانه دولتی برای تامین و تولید استفاده می نمایند و باتوجه به حساسیت بازار شب عید، مانند سنوات گذشته نسبت به تنظیم بازار میوه شب عید اقدامات لازم صورت گرفت و حدود ۴۰ هزار تُن میوه برای این ایام خریداری شد.
رزم حسینی با اعلان اینکه محموله میوه ها باتوجه به اعلام نیاز هر استان، به مقصد مورد نظر ارسال شده است، شروع توزیع میوه های خریداری شده را ۲۵ اسفند ماه اعلام نمود.
استفاده از سامانه جامع تجارت در شبکه توزیع مرغ
وی در ادامه بازار تخم مرغ را آرام توصیف کرد و اظهار داشت: درباب بازار مرغ، باتوجه به تجربیاتی که وجود دارد، بنظر می رسد استفاده از سامانه جامع تجارت می تواند در ایجاد آرامش در بازار بسیار کمک کننده باشد.
وزیر صمت با تاکید بر اینکه این سامانه ۷۰ درصد کارآمد است، اشاره کرد: اگر بتوان ترتیبی اتخاذ نمود که عرضه مرغ در این شبکه صورت بگیرد کنترل و تنظیم بازار مرغ بهتر خواهد شد و برای ماه مبارک رمضان، شاهد آرامش در این بازار خواهیم بود.
استمرار افزایش توزیع روغن تا اختتام ماه مبارک رمضان
رزم حسینی در بخش دیگر صحبت های خود به افزایش ۲۵ درصدی توزیع روغن در ۲ ماه گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: در بحث نظارت باتوجه به شرایط موجود بنظر می رسد با وجود بازرسی های مستمر، آنقدر جرایم بازدارنده نمی باشد و باید دراین زمینه بررسی هایی لازم صورت گیرد.


منبع:

1399/12/24
12:42:04
0.0 / 5
945
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
تولیدو