جانمایی پروژه فولاد ۱۰ میلیون تنی چابهار

جانمایی پروژه فولاد ۱۰ میلیون تنی چابهار

به گزارش تولیدو رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه جانمایی پروژه فولاد ۱۰ میلیون تنی چابهار مشخص شد، از مشخص شدن مدلهای تأمین مالی و مواد اولیه پروژه برای ورود به فاز اجرا در آینده ای نردیک اطلاع داد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، وجیه الله جعفری که در نشست پایش اقدامات انجام شده برای راه اندازی پروژه فولاد ۱۰ میلیون تنی چابهار سخن می گفت، اضافه کرد: تأمین مواد اولیه (کنسانتره) جزو برنامه های اصلی ما در پروژه فوق است که با راهبری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) در این حوزه انجام می شود.
او تصریح کرد: مدلهای تأمین مالی و مواد اولیه پروژه برای ورود به فاز اجرا بزودی مشخص می شود. در بخش سرمایه گذاری، میتوان در چارچوب وارد کردن طرح به شرکتهای سهامی عام پروژه، از محل منابع داخلی و جاری کشور همچون بورس برای پروژه، تأمین مالی کرد.
وی استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را از دیگر راهکارهای تأمین مالی فولاد چابهار خواند و اظهار داشت: در گام نخست طرح جامعی برای اولویت بندی روند راه اندازی، توسط مشاور صورت خواهد گرفت. حمایت مالی اولیه از این پروژه صورت خواهد گرفت تا شرایط تأمین مالی مورد نیاز از منابع مورد نظر صورت گیرد. اجرای این پروژه مورد تاکید مقام معظم رهبری است و برای تسریع در راه اندازی آن، برخی حمایت ها می تواند از هیات وزیران صورت گیرد تا این موضوعات تسهیل شود.
رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: همینطور در زمینه دریافت مجوزها، این شرایط فراهم است که اختیارات ویژه به ستاد تسهیل توسط سران سه قوه ارائه شده است که هیات مدیره طرح می تواند از این ظرفیت استفاده نماید.
راه اندازی بزرگ ترین پروژه انتقال آب خلیج فارس به استان ها
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت)، ضمن اشاره به راه اندازی بزرگ ترین پروژه انتقال آب خلیج فارس به استان ها، تصریح کرد: برنامه ریزی برای تکمیل دیگر خطوط انتقال آب که از بخشی از آن از مسیر چابهار عبور می کند هم در حال انجام می باشد.
جعفری اضافه کرد: فولاد چابهار می تواند از این ظرفیت در بخش زیرساخت بهره مند شود.
طبق اعلام ایمیدرو، شرکتهای مبارکه، گل گهر، چادرملو و سازمان ایمیدرو، کنسرسیوم طرح راه اندازی فولاد ۱۰ میلیون تنی چابهار را ایجاد کرده اند.
منبع:

1399/12/21
00:34:38
0.0 / 5
933
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو