یك مقام مسئول:

تولید لوازم خانگی در روزهای تحریم 2 برابر پیش از تحریم ها شد

تولید لوازم خانگی در روزهای تحریم 2 برابر پیش از تحریم ها شد

به گزارش تولیدو مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اظهار داشت: در ایام تحریم، بیشتر از ۲ برابر پیش از تحریم ها لوازم خانگی در کشور تولید کردیم.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صمت، کیوان گردان با یادآوری اینکه رشد ۳۰ درصدی را در تولید لوازم خانگی هدف گذاری کرده بودیم، عنوان کرد: در ۱۰ ماهه سال جاری این هدف را محقق و از آن عبور کردیم.
مدیرکل دفتر صنایع برق و فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اضافه کرد: سال قبل نزدیک به ۹ میلیون دستگاه لوازم خانگی (کوچک و بزرگ) تولید کردیم، هدفگذاری سال جاری تولید ۱۲ میلیون دستگاه لوازم خانگی بوده است، اما سال جاری تا امروز ۱۴ میلیون دستگاه تولید کرده ایم.
وی افزود: پیش از تحریم ها و در سال ۱۳۹۶ میزان تولید لوازم خانگی در کشور ۷.۵ میلیون دستگاه بوده است.
در تولید لوازم خانگی بیشتر از ۳ میلیارد دلار کاهش ارزبری داشتیم
مدیرکل دفتر صنایع برق و فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت با اشاره به اینکه در ایام تحریم، بیشتر از دو برابر پیش از تحریم ها لوازم خانگی در کشور تولید کردیم، اظهار داشت: برآوردهای ما نشان داده است که بیشتر از ۳ میلیارد دلار کاهش ارزبری داشتیم.
گردان ضمن اشاره به اشتغال های جدید به وجود آمده در حوزه لوازم خانگی، خاطرنشان کرد: صادرات به سمت بازارهای هدف جهانی را در سال ۱۴۰۰ در برنامه داریم و در این راه حرکت می نماییم.
مدیرکل دفتر صنایع برق و فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت همینطور بیان نمود: برخی شرکتهای داخلی برای نخستین بار در حال تولید لوازم خانگی خاصی هستند و در تعداد محدودی برای نمونه سازی اولیه این کار را انجام می دهند که این مورد در کنترل کامل وزارت صمت است.


منبع:

1399/12/12
21:20:34
0.0 / 5
1240
تگهای خبر: بازار , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان تولیدو
تولیدو