پیشنهاد ۴ گانه به بوسنی برای معرفی محصولات دانش بنیان ایرانی

پیشنهاد ۴ گانه به بوسنی برای معرفی محصولات دانش بنیان ایرانی

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی پیشنهاد ۴ گانه ای برای همکاری ایران با بوسنی ارائه داد و اظهار داشت: هم اکنون نزدیک به ۶ هزار شرکت دانش بنیان، ۱۰ هزار شرکت فناور مستقر در پارک های علم و فناوری و ۶ هزار شرکت استارت آپی تحت عنوان نوآفرین در ایران مشغول به فعالیت هستند و این پیشنهادات در دو کشور ارمنستان و آذربایجان آزموده شده است.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در دیدار سفیر بوسنی و هرزگوین بر بسترسازی صندوق نوآوری برای توسعه بازارهای صادراتی شرکتهای دانش بنیان تصریح کرد و اظهار داشت: به صورت مشخص از ۱۰ سال پیش در حوزه توسعه اقتصاد دانش بنیان فعالیت می نماییم. ایران، دانشگاه و نیروی انسانی توانمندی در تولید علم دارد، به صورتی که در بعضی حوزه ها بین ۱۰ کشور برتر جهان قرار می گیریم؛ اما در زمینه تولید ثروت از دانش مشکل داریم. بر این اساس صندوق نوآوری با ابزارهای مختلف کوشیده تا از توسعه محصولات دانش بنیان به بازارهای داخلی و خارجی حمایت کند.
وحدت تصریح کرد: هم اکنون نزدیک به ۶ هزار شرکت دانش بنیان، ۱۰ هزار شرکت فناور مستقر در پارک های علم و فناوری و ۶ هزار شرکت استارت آپی تحت عنوان نوآفرین در ایران مشغول به فعالیت هستند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به رابطه ایران با بوسنی و هرزگوین، تصریح کرد: پیشنهادات همکاری از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی پیش از این به کشورهایی مانند ارمنستان و آذربایجان عرضه و آزموده شده است و با وجود تجربه های پیشین می تواند به سرعت در بوسنی این پیشنهادات اجرایی شود.
وی در اینباره توضیح داد: بعنوان مثال در وبینار آشنایی با ظرفیت های دو طرف، شرکت ها می توانند با فرصت های بازرگانی و سرمایه گذاری در کشور بوسنی آشنا گردند. همینطور امکان اعزام یک هیات تجاری برای مذاکره و یافتن حوزه کاری مشترک میان شرکتهای دو کشور وجود دارد.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی به توانمندی بالای شرکتهای دانش بنیان ایرانی اشاره نمود و اظهار داشت: ما در حوزه های مختلف "های تک" مانند تجهیزات پزشکی توانمندی و محصول داریم که امکان صادرات آنها به اروپا هم فراهم است. همکاری اقتصادی میان دو کشور می تواند سبب افزایش همکاری فرهنگی و برقراری رابطه بیشتر بین دو ملت شود. بخش خصوصی هماهنگ کننده شرکتهای دانش بنیان است و در اتاق بازرگانی کرسی دارند و به ما در این راه کمک می کنند.
همینطور در این نشست دکتر سیاوش ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی پیشنهادات قابل اجرای صندوق نوآوری برای توسعه بازار محصولات دانش بنیان در کشور بوسنی و هرزگوین را عرضه کرد و اظهار داشت: برای آغاز تعاملات بین ایران و بوسنی هرزگوین در زمینه معرفی محصولات دانش بنیان ایرانی، ۴ پیشنهاد اجرایی داریم که شامل "برگزاری وبینار و نشست ترویجی و توجیهی برای آشنایی با ظرفیت های دو طرف"، "اعزام و پذیرش هیات تجاری"، "برگزاری نمایشگاه اختصاصی محصولات دانش بنیان" و "راه اندازی نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان ایرانی در بوسنی" می شود.
وی تصریح کرد: در این حوزه رایزنی های اولیه با اتاق بازرگانی ایران برای برگزاری نمایشگاه دائمی در بوسنی هم انجام شده است. ما به دنبال تسهیل گری ارتباط شرکتهای ایرانی با جامعه هدف هستیم.
در این دیدار همینطور سمیر ولاجیچ، سفیر بوسنی و هرزگوین در ایران ضمن اشاره به ارتباط عاطفی دو ملت پس از جنگ بوسنی، از عدم ارتباط تجاری و اقتصادی بین دو کشور ابراز تاسف کرد و اظهار داشت: پیشنهادات اجرایی شما می تواند در بوسنی اجرایی شود و ما از پیشنهادات شما استقبال می نماییم. امکان همکاری در سطوح مختلف چون علمی، تولیدی و مبادلات محصولات وجود دارد. خیلی از پیشنهادهای شما به سادگی قابل اجرا می باشد و از طریق اندازی نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان هم استقبال می نماییم.
بر مبنای اعلام روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، وی با اشاره به اینکه بوسنی و هرزگوین می تواند پایگاه صادرات محصولات دانش بنیان به اروپا باشد، تصریح کرد: هم اکنون محصولات ایران با چند واسطه در بازار بوسنی وجود دارند؛ اما با برقراری ارتباط مستقیم می توانیم محصولات ایرانی را بدون واسطه در بوسنی عرضه نماییم، ازاین رو ما از هر پیشنهادی که شما عرضه کنید، حمایت می نماییم.1399/12/10
22:25:38
0.0 / 5
786
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
تولیدو