نسبت به سال گذشته صورت گرفت

رشد 4 درصدی تولید شركتهای بزرگ سنگ آهن طی 10 ماهه سال جاری

رشد 4 درصدی تولید شركتهای بزرگ سنگ آهن طی 10 ماهه سال جاری

از آغاز سالجاری تا آخر دی ماه، شرکتهای بزرگ تولیدکننده سنگ آهن بالغ بر ۴۰ میلیون تن تولید کنسانتره آهن داشته اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، چهار درصد رشد یافته است.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، بر مبنای آمار انتشار یافته توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، ۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده کنسانتره سنگ آهن طی ۱۰ ماهه سال جاری، ۴۰ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۶۴۶ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کرده اند. با عنایت به این که در مدت مشابه سال گذشته، ۳۹ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۱۳۹ تن تولید صورت گرفته بود، میزان تولید حدودا چهار درصد افزوده شده است.
از این میزان تولید، به ترتیب شرکتهای گل گهر ۱۳ میلیون و ۸۷۴ هزار و ۶۵۷ تن، چادرملو ۹ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۹۱۹ تن، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه پنج میلیون و ۳۰۱ هزار و ۶۶۹ تن، گهرزمین سه میلیون و ۴۰۵ هزار و ۴۸۲ تن، مرکزی سه میلیون و ۴۸۰ هزار و ۸۸۵ تن، توسعه فراگیر سناباد یک میلیون و ۸۳۰ هزار و ۸۱۷ تن، اپال پارسیان سنگان یک میلیون و ۷۹۸ هزار و ۹۸۵ تن، صبانور یک میلیون و ۹۵ هزار و ۸۶۵ تن، جلال آباد ۳۰۶ هزار و ۳۷ تن و صنایع معدنی فولاد سنگان ۱۷۲ هزار و ۳۳۰ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کرده اند.

در مقابل اما از آغاز سالجاری تا آخر دی ماه، شرکتهای بزرگ، طی ۱۰ ماهه سال جاری، ۸۷۰ هزار و ۷۴۱ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل که یک میلیون و ۶۸۶ هزار و ۷۱۶ تن بوده است، کاهش ۴۸ درصدی دیده می شود.
همینطور در مجموع ۱۰ ماهه ۱۳۹۹، این شرکت ها ۱۵ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۲۴۴ تن کنسانتره به شرکت ها ارسال کرده اند که به نسبت ۱۶ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۳۳۵ تن ارسال شده در مجموع ۱۰ ماه ابتدایی سال گذشته، میزان ارسال کنسانتره هشت درصد کاهش پیدا کرده است.
میزان تولید و ارسال کنسانتره سنگ آهن در دیماه سال جاری و مقایسه آن با دیماه ۹۸

در دیماه سال جاری میزان تولید کنسانتره به چهار میلیون و ۹۸ هزار و ۹۴۲ تن رسیده که به نسبت سه میلیون و ۹۰۲ هزار و ۶۴۰ تن ساخته شده در دیماه ۱۳۹۸، پنج درصد رشد تولید را رقم زده است.
همینطور میزان ارسال کنسانتره در ماه دی با کاهش دو درصدی نسبت به میزان ارسال آن در دیماه سال گذشته، یک میلیون و ۶۷۴ هزار و ۱۰۶ تن بوده است. دیماه ۱۳۹۸، یک میلیون و ۷۱۰ هزار و ۵۳ تن کنسانتره سنگ آهن توسط شرکتهای بزرگ تولیدکننده به سایر شرکت ها ارسال شده بود.
منبع:

1399/12/03
23:26:14
0.0 / 5
1141
تگهای خبر: تولید , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان تولیدو
تولیدو