­دبیر ستاد تنظیم بازار:

نمایشگاه بهاره در هیچ نقطه ای از كشور برگزار نمی گردد

نمایشگاه بهاره در هیچ نقطه ای از كشور برگزار نمی گردد

­دبیر ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: سال جاری برخلاف سنوات گذشته نمایشگاه بهاره برگزار نمی گردد به جای آن با رعایت تمامی شیوه نامه های بهداشتی، اصناف فروش فوق العاده و اینترنتی خواهند داشت.


به گزارش تولیدو به نقل از صداوسیما، "عباس قبادی" در گفتگو با تیتر امشب با استناد به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: سال جاری برخلاف سنوات گذشته نمایشگاه بهاره برگزار نمی گردد به جای آن با رعایت تمامی شیوه نامه های بهداشتی، اصناف فروش فوق العاده و اینترنتی خواهند داشت.

دبیر ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: اولویت در حفظ سلامت مردم گذاشته شده است و به هموطنان اطمینان می دهیم در تأمین کالای شب عید مانع از نوسانات قیمت در بازار شویم.

قبادی از ذخایر ۴۰ هزار تن سیب و پرتقال برای تأمین میوه شب عید اطلاع داد و اضافه کرد: تا حدودی تنظیم بازار به اصناف واگذار و درکنار آن ذخایر میوه هم در نظر گرفته شده است.

او همینطور از آزاد شدنِ واردات موز به کشور گفت و اضافه کرد: موز وارداتی در راهست.

رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار از تولید ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن مرکبات در استان مازندران و ۵۰۰ هزار تن در استان فارس گفت و اضافه کرد: تصمیم بر این شد به میزان یک سوم سال قبل میوه ذخیره شود.

"مصطفی دارایی نژاد" با اشاره به اینکه قیمت سیب و پرتقال حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار در میدان مادر به فروش می رسد، اضافه کرد: هم اکنون فقط در استان مازندران ۷۰۰ هزار تن میوه در این استان ذخیره شده است. فروش این مقدار میوه امکان دارد تا اردیبهشت سال بعد طول بکشد. دارایی نژاد اظهار داشت: نارنگی فسا و بندری تأمین کننده بازار و قیمت آن نسبت به پرتقال بیشتر است. وی اظهار داشت: اگر باغداران بر سر قولی که به اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار نباشند، میوه را به صورت کشوری قیمت گذاری می نماییم.

1399/11/28
14:30:35
0.0 / 5
1163
تگهای خبر: اصناف , اینترنت , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
تولیدو