رشد ۴۳ درصدی پوشش های صادراتی صندوق ضمانت صادرات

رشد ۴۳ درصدی پوشش های صادراتی صندوق ضمانت صادرات

به گزارش تولیدو صندوق ضمانت صادرات ایران از آغاز سالجاری تابحال معادل ۳.۰۶ میلیارد دلار پوششهای صادراتی عرضه کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۲.۶ میلیارد دلار بوده رشد ۴۳ درصدی را نشان داده است.به گزارش تولیدو به نقل از صندوق ضمانت صادرات ایران، حجم ۳.۰۶ میلیارد دلاری پوشش های صادراتی در دوره ۱۰ ماهه سالجاری بوده است که با احتساب دو ماهه باقیمانده سالجاری اساسا این میزان از پوششها از ۴۳ درصد فراتر خواهد رفت.
همچنین میزان صدور انواع بیمه نامه های اعتبار صادراتی این مؤسسه از آغاز سالجاری تابحال (۱۰ ماهه) به میزان ۲.۵۷۵ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵۱ درصدی را نشان داده است.
ضمناً ضریب پوشش صادرات (سهم پوشش صندوق از صادرات غیر نفتی) پارسال ۶.۴ درصد بوده که امسال به ۱۰ درصد رسیده است و این درحالی است که متوسط این ضریب در مؤسسات همتای صندوق در کشورهای توسعه یافته ۲ درصد بوده و در کشور ترکیه بعنوان رقیب صادراتی ۷ درصد است.
میزان پوشش های صندوق در طول ماه های آذر تا بهمن ماه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد قابل قبولی را داشته و حجم کلی پوشش های صندوق از راه صدور بیمه نامه و ضمانت نامه اعتباری ۳۰ درصد رشد را نشان داده است.
صندوق ضمانت صادرات ایران بعنوان تنها مؤسسه بیمه اعتبار صادراتی در شرایطی که مشکلات عدیده ای روابط بانکی و بیمه ای ناشی از تحریم ها، فشار اقتصادی و بیماری کرونا تاثیر نامطلوبی بر روابط تجاری کشور با بازارهای خارجی بوجود آورده با طراحی محصولات جایگزین کوشیده خلاء های بانکهای ایرانی و تجارت خارجی را تاحدود قابل توجهی مرتفع نماید.

1399/11/23
12:54:53
0.0 / 5
1011
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
تولیدو