برای تامین نظر شورای نگهبان

طرح تعیین تكلیف كارشناسان بیمه كشاورزی اصلاح گردید

طرح تعیین تكلیف كارشناسان بیمه كشاورزی اصلاح گردید

به گزارش تولیدو نمایندگان مجلس در مصوبه ای طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی را برای تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی بامداد امروز (چهارشنبه) و در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی، ماده واحده و تبصره های این طرح را به شرح زیر اصلاح کردند:
ماده واحده: دولت مکلف است از تاریخ تصویب این قانون، کارشناسان بیمه کشاورزی را به صورت قرارداد کار معین، ساماندهی کند.
تبصره۱: کارشناسان بیمه کشاورزی که هم اکنون قراردادی تحت عنوان قرارداد کارگزاری با بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی دارند و از زمان ورود به صندوق بیمه کشاورزی تا تاریخ تصویب این قانون حداقل چهل و هشت (۴۸) ماه سابقه فعالیت مستمر و متوالی داشته باشند بعد از گذراندن دوره های آموزشی مرتبط، بر مبنای تخصص و متناسب با نیاز دستگاههای مربوطه، ظرف حداکثر دو سال به صورت قرارداد کار معین ساماندهی می شوند.
تبصره ۲: وزارت جهاد کشاورزی مکلف است آیین نامه اجرایی این قانون را حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون تهیه نماید و به تصویب هیات وزیران برساند.
تبصره۳: افرادی که به هر علت از صندوق بیمه کشاورزی و فعالیتهای آن خارج شده اند مشمول این قانون نیستند.
تبصره ۴: سازمان تأمین اجتماعی مکلف است با رعایت قوانین و مقررات ذیربط، سوابق گذشته و معوق فعالیت کارشناسان بیمه کشاورزی که مورد تایید بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی است را با دریافت کل حق بیمه (شامل سهم کارفرما، سهم دولت، سهم بیمه شده) به صورت نقد و اقساط از کارشناسان بیمه بپذیرد.
تبصره۵: بار مالی ناشی از اجرای این قانون از محل کارمزد کارگزاری بیمه کشاورزی و پرداخت هزینه هایی که دولت بابت صندوق بیمه کشاورزی به بانک کشاورزی پرداخت می کند تأمین می شود.
منبع:

1399/11/15
13:03:51
0.0 / 5
923
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
تولیدو